Reklamovat notebook není právě snadné : ABAX.CZ
Servis notebooků, opravy PC, tiskáren, UPS, kamer, iPhone, záchrana dat

Reklamovat notebook není právě snadné

26.1.2009

vadny_nb1.jpg

Notebooky se pomalu přesouvají do kategorie spotřební elektroniky. Častokrát mají multimediální výbavu a ochotný prodavač neznalý problematiky takový notebook doporučí jako pracovní. Při reklamaci takového přístroje už prodejce nemusí být tak ochotný a tak nemůžeme počítat s nadstandardními službami. Tady by se dala aplikovat úměra: čím levnější notebook, tím je větší pravděpodobnost reklamace a delší doba reklamačního řízení.Reklamovat notebook ovšem není nic jednoduchého !!Proč je tomu tak ?

Předně notebook se neskládá pouze z hardwarového vybavení, ale jeho součástí je i software, který se musí mnohdy registrovat. V případě, že jsou licence již registrovány na daného uživatele, výměna samotného notebooku se může výrazně zkomplikovat.


S tím souvisejí softwarové závady a konflikty nebo špatně instalované aplikace. Tento druh závady prakticky nelze reklamovat, protože v případě instalace softwaru souhlasíte s licenčními podmínkami. Ruku na srdce, kdo si to kdy četl? Ale právě v těchto podmínkách se výrobce softwaru velmi šikovně zbavuje odpovědnosti za případné komplikace či chyby v programu. Licenční podmínky se většinou řídí mezinárodním právem a tedy případná stížnost k ČOI by asi skončila v koši.
Pokud chceme notebook opravdu reklamovat, měli bychom ho nejprve celý přeinstalovat, anebo alespoň VYČISTIT . Nutno podotknout, pokud to jde. Pokud notebook nenabíhá a je v zásuvce, asi se s tím moc dělat nedá a nezbývá než zajít do autorizovaného servisu nebo k prodejci.

Handicapem je často rozlišování záruky pro fyzické osoby a právnické subjekty. Například u notebooků Hewlett Packard notebooky s označením HP Nc (corporate) mají jednotnou záruku 3 roky a je možné je reklamovat kdekoli na světě. Záruku je také možné dokoupit i na notebooky dovezené z jiných zemí, ale pouze na modelové řady, které jsou u nás v prodeji. U ostatních řad notebooků HP už to není taková nádhera. Koupíte-li notebook HP jako fyzická osoba, jste ve výhodě – vztahuje se na Vás Občanský zákoník a Zákon o ochraně spotřebitele a dostanete nejméně 2-letou záruku. Ovšem když tentýž notebook pořídíte jako firma, pak můžete závady reklamovat v servisu pouze 1 rok !! Podobnou servisní politiku záručních oprav uplatňuje u svých notebooků také například Lenovo (kdysi IBM), ACER, ASUS a další.Dobrá rada :
Pozor na IČ na prodejním dokladu – pokud si nedáte pozor a necháte si jej na dokladu prodejcem notebooku vypsat, pohlíží se na Vás jako na podnikající osobu, ať už notebook ve skutečnosti využíváte pro firemní účely nebo ne … a pro Vás to znamená o rok záruky méně.Na co si dát pozor a jak si dobře vybratPodle současných statistik je obecně každý čtvrtý notebook v záruční době reklamován. Je samozřejmé, že některé značky se na tomto čísle podílejí více a jiné méně. Každý, kdo si kupuje nový notebook, by se měl u prodejce zajímat, co se stane v případě reklamace a jak dlouho bude případné vyřízení trvat.


Zvýšenou pozornost je také třeba věnovat záručním podmínkám v případě koupě na právnický subjekt, kdy se mohou podmínky lišit. Výrazně komplikovanější může být například odstoupení od kupní smlouvy.


Obecně platí, že rychlost servisu závisí na jeho dostupnosti. Proto je vždy dobré vědět, kde je nejbližší servisní centrum pro danou značku notebooku.


Rychlost vyřízení servisního zákroku je do značné míry vždy závislá na dostupnosti konkrétního náhradního dílu . Notebooky určené pro firemní účely mají většinou shodné náhradní díly a je jednoduché je měnit. K těmto notebookům je pak možné dokoupit rozšiřující služby, které garantují dobu opravy. Většina z výše uvedených výrobců tyto služby nabízí. Nejlepší servisní odezvu typu OnSite v současnosti nabízejí společnosti: DELL, Fujitsu-Siemens a HP.


Certifikovaní prodejci vědí, jaké jsou hraniční lhůty pro výrobce, a jsou schopni častokrát nabídnout nestandardní řešení, jako je zapůjčení notebooku nebo přemontování disku či zazálohování dat. Tyto služby však nejsou automatické a není na ně ze zákona žádný nárok! Informace o rychlosti a způsobu reklamace jsou stejně důležité jako samotná konfigurace notebookuTipy jak zrychlit reklamaci notebooku
Zdroj informací … http://notebooky.idnes.cz/ 


Neuspěli jste ? Nezoufejte. Ještě jsme tady my !!

Pak je tu pro Vás PRVNÍ POMOC PRO VÁŠ NOTEBOOK
Stručný popis našich servisních služeb pro opravy a servis noteboků : Servis notebooků všech značek , upgrade a rozšíření notebooků, instalace a ladění software do notebooků. Opravy a výměna LCD obrazovek a displejů pro notebooky , výměna vadných dílů notebooků v rámci oprav za nové originální náhradní díly i dodávky samostatných náhradních dílů pro notebooky . Renovace baterií pro notebooky, dodávky nových notebooků, servisní hotline pro notebooky a software, kvalitní a levné opravy všech typů závad a poškození laptopů. Prodej originálních náhradních dílů pro notebooky. Opravy notebooků provádíme celoplošně pro celou ČR. Kvalitní a rychlý notebook servis s odvozem vadného noteboku odkudkoli v ČR do druhého dne.ABAX – servisní centrum Kvalitní servis pro Váš notebook
Doporučujeme – služby řemeslníků v Jihlavě a v kraji Vysočina :

Nové podlahy a koberce Vám v Jihlavě a v kraji Vysočina kvalitně dodají, dovezou a položí naši podlaháři Jihlava . Nabízíme v Jihlavě podlahářské služby Plovoucí podlahy Jihlava – pokládky plovoucích podlah ze všech materiálů , Pokládání koberců Jihlava – pokládky a dovoz koberců a Renovace podlah Jihlava – renovace dřevěných podlah i broušení parket. Naše prodejny Podlahy Jihlava nabízejí podlahy osvědčených značek. Malířské služby nabízejí Malíři Jihlava v Jihlavě a v kraji Vysočina. Malíři pokojů Jihlava se zaměřují především na malování bytů a obytných domů. Natěračské služby v Jihlavě a v kraji Vysočina nabízejí Natěrači Jihlava . Naši sádrokartonáři z divize Sádrokartony Jihlava dotvoří interiér podle Vašich představ. Pokud je ve vašem domě potřebný instalatér, instalatérské práce z oboru voda-topení-plyn zajistí instalatéři Jihlava a jejich specialisté Vodoinstalatér Jihlava pro vodovody a kanalizace, Plynoinstalatér Jihlava pro plynoinstalace a Topenář Jihlava pro vytápění. Kvalifikovaní Instalatéři Jihlava zajišťují instalatérské práce v Jihlavě. Příjemné sálavé teplo zajistí krby nebo kamna z našeho kamnářství v Jihlavě – Kamna a krby Jihlava. Chcete-li vytápět ekologicky, pak volte tepelná čerpadla Jihlava pro vytápění vodou anebo teplovzdušné vytápění Jihlava pro vytápění teplým vzduchem, případně solární vytápění slunečními kolektory dodavatele Solární vytápění Jihlava a na ně napojené podlahové vytápění dodávané divizí Podlahové vytápění Jihlava pro Jihlavu a kraj Vysočina. Revize plynu Jihlava zajišťují revize plynových kotlů a jiných zařízení v Jihlavě a okolí. Pro připojení plynového kotle nezapomeňte potvrzení od kominictví Jihlava , které zajistí pravidelné čištění komínu a jeho revize či kontroly.


Proč nás

Copyright © 2008 ABAX SERVISNÍ CENTRUM s.r.o., CMS designed by Softima s.r.o. | NAVRCHOLU.cz