I Váš počítač potřebuje vyčistit !! : ABAX.CZ
Servis notebooků, opravy PC, tiskáren, UPS, kamer, iPhone, záchrana dat

I Váš počítač potřebuje vyčistit !!

26.1.2009

pc_cleaning.jpg

Znáte to: Čím déle vlastníte Váš počítač nebo notebook, tím pomaleji běží a tím častěji se zasekává, Je to tak obvyklé, že toto nepříjemné chování počítačů už nikoho nepřekvapuje. Miliony uživatelů PC počítačů, notebooků jsou denně frustrovány a okrádány o čas.


Proč tomu tak je?

Při běžném provozu počítače vzniká množství neviditelného „odpadu“, který znečišťuje a zpomaluje operační systém. Nejvíce odpadu vzniká při neodborné instalaci programů a her, ale také při „zaseknutí“ či špatném vypnutí PC. Počítač tak musí překonávat stále větší množství překážek a z pohledu uživatele se výrazně zpomaluje.


Jak to změnit ?

Jednoduše řečeno, Váš počítač potřebuje pravidelné čištění a údržbu. S programem VYČISTIT POČÍTAČ zvládne pravidelné čištění počítače opravdu každý. Objednejte si jej co nejdříve a ušetříte peníze za servis počítačů i spoustu starostí!


Výhody programu VYČISTIT POČÍTAČ

Více informací o problematice čištění počítače :Na této stránce jsme shromáždili podrobnější informace o problematice čištění počítačů pro ty, kteří chtějí vědět víc. Informace jsou záměrně podány jednoduchým stylem, s mnoha zjednodušeními.


Mimochodem, program VYČISTIT POČÍTAČ je navržen tak, aby jej mohl obsluhovat i naprostý laik. Následující informace tedy pro úspěšnou údržbu Vašeho počítače nemusíte znát, vždy je však dobré vědět něco o tom, co se vlastně ve Vašem počítači děje…


Především: jaký je rozdíl mezi Windows, počítačem a operačním systémem

Počítač je skříň, kterou máte doma, a operační systém je nejdůležitější program, který na něm běží. Windows jsou operační systém (nejrozšířenější, avšak existují i jiné, např. Linux). Chování počítače je tedy vlastně chování operačního systému, protože počítač bez operačního systému je jen mrtvá hrouda železa (a plastu). Protože však z pohledu většiny uživatelů tyto odlišné věci splývají, používáme na těchto stránkách pojem „počítač“, „Windows“ a „operační systém“ jako synonyma.


Kde vlastně počítačový odpad vzniká

Srdcem operačního systému je tzv. „Registr“, v němž je uloženo obrovské množství informací o počítači. Instalace a odinstalace programů, „zaseknutí“ počítače, ale dokonce i běžný běh počítače – to vše jsou místa, při nichž může dojít k poškození, jinými slovy k zapsání chybné informace do „Registru“.


Dalším místem náchylným ke vzniku odpadu jsou dočasné soubory a složky. Při běhu počítače vzniká obrovské množství dočasných souborů, přičemž často dochází k tomu, že to soubory nejsou správně smazány a jen zabírají místo.


Jak vlastně může tento odpad zpomalit počítač ?

Ukážeme si to na jednoduchém případu – spuštění nápovědy. Chete-li na počítači spustit nápovědu, stisknete obvykle tlačítko F1. Počítač poté hledá, kdy je vlastně nápověda umístěna. Informace o umístění nápovědy jsou schovány – jak jinak – v registru. Pokud tedy registr obsahuje kromě správných informací o umístění nápovědy také chybné, musí počítač prohledat spoustu míst, než nápovědu najde. Uživateli se to jeví tak, že spuštění nápovědy trvá několikanásobně déle, než by mělo.

Poznámka: Spuštění nápovědy je modelový příklad; ve skutečnosti se počítač do Registru dívá neustále, takže chybný Registr zpomaluje v počítači téměř vše.


Jak poznám, kolik „odpadu“ je v mém počítači ?

Program VYČISTIT POČÍTAČ při každém prohledání počítače ukáže přesné množství nalezených chyb (=„odpadu“) a rovněž se postará o jejich nápravu. Bez spuštění této analýzy lze množství odpadu pouze odhadovat; pokud se však Váš počítač chová viditelně „hůře“, než dříve, je vysoká pravděpodobnost, že je silně znečištěn.


Jak program Vyčistit počítač hledá odpad ?

Program VYČISTIT POČÍTAČ prochází výše uvedené kritické oblasti, kontroluje správnost mnoha hodnot v „Registru“ a kontroluje také dočasné soubory, zda jsou potřeba či nikoliv. Chybné či zastaralé hodnoty v Registru jsou podle zvoleného způsobu opravy a jejich druhu opraveny nebo smazány.


Tak to zvládne uživatel ručně taky, ne?

V principu ano. Program VYČISTIT POČÍTAČ však zkontroluje (v závislosti na aktuálním stavu Vašeho počítače) během několika málo minut desetitisíce těchto hodnot, což je vzhledem k rozsahu úkol pro program, nikoliv pro člověka.


Jsou i jiné možnosti, jak dospět k čistému počítači?

Pokud nejste počítačovými odborníky, máte zhruba tyto možnosti:
Stručný popis našich servisních služeb pro opravy a servis počítačů : Servis PC , upgrade a rozšíření počítačů, instalace a ladění software do PC, opravy a výměna LCD obrazovek a monitorů pro počítače, výměna vadných dílů počítačů v rámci oprav za nové originální servisní díly , dodávky nových počítačů, servisní hotline pro PC a software, opravy a servis všech typů závad počítačů a laptopů. Prodej originálních náhradních dílů pro PC. Opravy počítačů provádíme celoplošně pro celou ČR – odvoz a dovoz do druhého dne.PC Servis notebooků počítačů, záchrana dat a obnova dat


Proč nás

Copyright © 2008 ABAX SERVISNÍ CENTRUM s.r.o., CMS designed by Softima s.r.o. | NAVRCHOLU.cz