Dell Adamo - Nejtenčí notebook světa : ABAX.CZ
Servis notebooků, opravy PC, tiskáren, UPS, kamer, iPhone, záchrana dat

Dell Adamo - Nejtenčí notebook světa

19.3.2009

dell_logo.jpg

Vývojářům společnosti Apple se určitě začínají dělat vrásky. Doposud suverénně nejtenčí notebook na světě, MacBook Air, byl sesazen z trůnu. Dell totiž vytáhl doslova trumfové eso v podobě elegantního designu, kvalitního výkonu a extrémní kompaktnosti. Trefa do černého, protože právě to si současný trh žádá. Ve spojení se zvučným jménem této společnosti, která odjakživa vyrábí spolehlivé počítače a notebooky , má do této doby přísně utajovaný notebook tu nejlepší startovní pozici a jeho ambice míří vysoko.Hned na úvod je potřeba říct, že exkluzivitu sice vždy doprovází vyšší cena, Dell si to ale moc dobře uvědomuje, a proto přináší hned dvě cenové varianty – Levnější a Luxusní Setup a na každé se zvlášť zaměříme hlavně v sekci výkonu.
Teď něco k rozměrům. Je dost složité přesně určit tloušťku laptopu. Výrobce uvádí 16mm, což by z něj opravdu dělalo nejtenčí notebook na trhu, nicméně Apple argumentuje, že v některých místech tomu tak není, a že právě jejich notebook MacBook Air je stále neporažen. Na milimetrech nezáleží, oba jsou opravdu malé, ale notebook Adamo bohužel na úkor optické mechaniky , kterou nemá. Budete muset spoléhat na pomoc té externí. Ono je to logické, DVD mechaniku 16mm tlustou ještě nikdo nevyrobil.


Velmi charakteristický je pro notebook Adamo design. Už na první pohled ho poznáte podle odsazeného kloubu monitoru, který není na hraně notebooku, jak je zvykem, ale je posunut o pár centimetrů dovnitř. Jak bylo řečeno v úvodu, evidentní je sázka na eleganci, čemuž napomáhá matný kovový povrch notebooku. V tomto směru bývá často srovnáván s notebookem HP Envy. Oproti němu má ale mnohem kvalitnější provedení, takže například prsty nezanechávají na těle notebooku výrazné stopy, což bylo právě notebooku od HP velmi vyčítáno.


Když jsme začali design, nemůžeme bez povšimnutí projít okolo displeje a zbytku provedení. Dell si nemohl v tomto směru dovolit riskovat, a tak vsadil na širokoúhlý LCD monitor, který se až nápadně podobá tomu z MacBooku Air. 13 palců a rozlišení 1386×768 pixelů jsou parametry, které vás budou nejvíce zajímat. Po stránce zobrazovacího výkonu je perfektní – ostré barvy, kvalitní kontrastní poměr a dobrá ochrana proti okolnímu světlu. Charakteristické jsou také vcelku ostré hrany po celém obvodu notebooku. Dále disponuje po stranách dvěma USB porty, jedním hybridním USB a také konektorem eSATA. Nechybí ani základní audio a video porty včetně ethernetu. Využít můžete nové Bluetooth 2.1 a vysokorychlostní bezdrátovou technologii Wi-Fi 802.11n. Bohužel, klávesnice má příliš nízké klávesy, takže často budete sjíždět prsty, nebo si vůbec neuvědomíte, že jste na něco máčkli. Je tu ale i jeden naprosto unikátní prvek. Na straně notebooku je slot pro SIM kartu, což je vůbec poprvé, kdy se s tím u těchto přístrojů setkáváme.


Konečně se dostáváme k samotnému hardwarovému výkonu, kde si můžete vybrat ze zmíněných dvou konceptů: 


1. Varianta Low
Slabší a pochopitelně levnější. V základu pracuje procesor Intel Core 2 Duo U9300 s frekvencí pouze 1,2GHz. Podpořen je operační pamětí s kapacitou 2GB DDR3 a 64GB, či 128GB SSD diskem. Tato varianta poslouží pouze pro kancelářské aplikace, ale na druhou stranu za cenu od 2000$.

2. Varianta Super-Deluxe
Výkonnější nastavení, které už předstihne konkurenci na trhu v kategorii supertenkých notebooků. Uvnitř má o trochu silnější procesor stejné edice s frekvencí 1,4GHz, kvalitnější operační paměť 4GB DDR3, ovšem disk zůstává. Navíc je tato varianta obohacena i o mobilní technologii 3G. Její cena se šplhá až k hranici 2700$. Informace o grafice Dell neuvádí, ale dá se předpokládat, že zde žádná karta vzhledem k rozměrům nebude.


Těžko soudit, zda se vyplatí notebook Dell Adamo za tuto cenu pořizovat. Obě nastavení výkonu působí velmi ekonomicky. Určitě je zastíní povedený design, na kterém si dali výrobci evidentně záležet, ale stačí to? Až zkouška ohněm na trhu ukáže, jak moc jsou ambice notebooku oprávněné. Tato žhavá novinka byla sice již oficiálně uvedena, ale pravými testy ještě neprošla.
*Autor článku : Jan Němec , Zdroj: PC World


Stručný popis našich servisních služeb pro opravy a servis noteboků : Servis notebooků všech značek , upgrade a rozšíření notebooků, instalace a ladění software do notebooků. Opravy a výměna LCD obrazovek a displejů pro notebooky , výměna vadných dílů notebooků v rámci oprav za nové originální náhradní díly i dodávky samostatných náhradních dílů pro notebooky . Renovace baterií pro notebooky, dodávky nových notebooků, servisní hotline pro notebooky a software, kvalitní a levné opravy všech typů závad a poškození laptopů. Prodej originálních náhradních dílů pro notebooky. Opravy notebooků provádíme celoplošně pro celou ČR. Kvalitní a rychlý notebook servis s odvozem vadného noteboku odkudkoli v ČR do druhého dne.ABAX – servisní centrum

Kvalitní a levné opravy notebooků
Doporučujeme – služby řemeslníků v Ostravě a v Moravskoslezském kraji :

Nové podlahy a koberce Vám v Ostravě a v Moravskoslezském kraji kvalitně dodají, dovezou a položí naši podlaháři Ostrava . Nabízíme v Ostravě podlahářské služby Plovoucí podlahy Ostrava – pokládky plovoucích podlah ze všech materiálů , Pokládání koberců Ostrava – pokládky a dovoz koberců a Renovace podlah Ostrava – renovace dřevěných podlah i broušení parket. Naše prodejny Podlahy Ostrava nabízejí podlahy osvědčených značek. Malířské služby nabízejí Malíři Ostrava v Ostravě a v Moravskoslezském kraji. Malíři pokojů Ostrava se zaměřují především na malování bytů a obytných domů. Natěračské služby v Ostravě a v Moravskoslezském kraji nabízejí Natěrači Ostrava . Naši sádrokartonáři z divize Sádrokartony Ostrava dotvoří interiér podle Vašich představ. Pokud je ve vašem domě potřebný instalatér, instalatérské práce z oboru voda-topení-plyn zajistí instalatéři Ostrava a jejich specialisté Vodoinstalatér Ostrava pro vodovody a kanalizace, Plynoinstalatér Ostrava pro plynoinstalace a Topenář Ostrava pro vytápění. Kvalifikovaní Instalatéři Ostrava zajišťují instalatérské práce v Ostravě. Příjemné sálavé teplo zajistí krby nebo kamna z našeho kamnářství v Ostravě – Kamna a krby Ostrava. Chcete-li vytápět ekologicky, pak volte tepelná čerpadla Ostrava pro vytápění vodou anebo teplovzdušné vytápění Ostrava pro vytápění teplým vzduchem, případně solární vytápění slunečními kolektory dodavatele Solární vytápění Ostrava a na ně napojené podlahové vytápění dodávané divizí Podlahové vytápění Ostrava pro Ostravu a Moravskoslezský kraj. Revize plynu Ostrava zajišťují revize plynových kotlů a jiných zařízení v Ostravě a okolí. Pro připojení plynového kotle nezapomeňte potvrzení od kominictví Ostrava , které zajistí pravidelné čištění komínu a jeho revize či kontroly.


Proč nás

Copyright © 2008 ABAX SERVISNÍ CENTRUM s.r.o., CMS designed by Softima s.r.o. | NAVRCHOLU.cz