Výrobci zahlcují notebooky a PC nepotřebným softwarem : ABAX.CZ
Servis notebooků, opravy PC, tiskáren, UPS, kamer, iPhone, záchrana dat

Výrobci zahlcují notebooky a PC nepotřebným softwarem

8.11.2009

notebook7.jpg

Dnes jsou již zpravidla notebooky a počítače prodávány s již nainstalovaným operačním systémem Windows.

Pevný disk počítače vedle nainstalovaného operačního systému obsahuje také nejrůznější programy s trial (tj. časově omezenou) licencí, které po krátké době přestanou zcela fungovat, pokud si jejich uživatel nezakoupí platnou licenci. Často se jedná o zkušební verzi kancelářského balíku Microsoft Office, antivirové programy, grafický a případně jiný software, který uživatelé zpravidla ani pořádně nevyužijí a přitom ne zřídka kdy takový software zabere až 3 GB kapacity pevného disku a až 600 MB operační paměti. Přitom zpomalují start operačního systému, jelikož se jejich procesy spouštějí spolu s operačním systémem Windows.

Ukázka kancelářského balíku **Microsoft Office**

Ukázka kancelářského balíku Microsoft Office

Aplikace, které jsou nainstalované v počítači s touto licencí výrobci, můžeme nazvat anglickými výrazy junkware či crapware, což se dá volně přeložit jako „odpadní software“. Jde především o to, že málo kdy se stává, že by uživatel za takový program zaplatil a tudíž jej užívá jen ve zkušební době anebo vůbec. Po vypršení této doby většinou tento program odinstaluje, protože jej aplikace může rušit například různými výzvami k zakoupení licence a navíc tento software je uživateli prakticky k ničemu.

Na základě výzkumu, který provedl britský počítačový magazín PC Pro notebooky nejvíce zatěžují výrobci Sony , Acer a HP . Nejméně pak Samsung , Toshiba a Asus . Programy v noteboocích Toshiba , Asus a Samsung se skoro vůbec na výkonu neprojevily. Nejhodnotnější software byl instalován do notebooků Lenovo . Užitná hodnota instalovaného softwaru se pohybuje mezi hodnotami „průměrná“ a „nízká“.

Na noteboocích značek Sony , HP a Dell se doba spuštění operačního systému Windows téměř zdvojnásobila, u notebooku značky Acer téměř ztrojnásobila. Nejvíce diskové kapacity zabral nechtěný software u Dellu, nejvíce operační paměti RAM pak Lenovo .Naše tipy pro zrychlení Vašeho notebooku …


Mějte kapacitu pevného disku pod kontrolou


DustBuster Z vlastní zkušenosti mohu doporučit velmi výkonný program DustBuster, který zbaví Váš počítač nepotřebných souborů různých typů. Automaticky odstraňuje dočasné soubory (tzv. temporary files) bez nutnosti zásahu uživatele, díky čemu se perfektně hodí začínajícím uživatelům.


DiskCleaner Perfektní program na odstranění zbytečných dat z paměti cache, dokáže si poradit s cookies, historii prohlížečů a systému, nepotřebnými dočasnými soubory a jinými datovými prostory.Zvýšení výkonu spuštěných aplikací


Mz CPU Accelerator Jednoduchá a přitom šikovná utilitka, díky které budete mít možnost zvýšit rychlost aktivního okna programu, ve kterém právě pracujete. Jde především o změnu priorit procesů, přičemž umí přiřadit rychlejší výkon CPU.

Autor: Jan Jurečka , Zdroj: GoogleStručný popis našich servisních služeb pro opravy a servis noteboků : Servis notebooků všech značek , upgrade a rozšíření notebooků, instalace software do notebooků. Acer servis , Asus servis , HP servis , Fujitsu servis , notebook servis , PC servis a opravy notebooků všech dalších značek provádíme celoplošně pro celou ČR s odvozem vadného noteboku odkudkoli do druhého dne. Záchrana dat a obnova dat z poškozených disků notebuků. Originální náhradní díly pro notebooky a displeje pro notebooky vhodné pro servis notebooků většiny značek – servis notebooků Acer , servis notebooků Asus a náhradní díly na notebooky dalších typů.Proč nás

Copyright © 2008 ABAX SERVISNÍ CENTRUM s.r.o., CMS designed by Softima s.r.o. | NAVRCHOLU.cz