Samsung útočí na trh s notebooky : ABAX.CZ
Servis notebooků, opravy PC, tiskáren, UPS, kamer, iPhone, záchrana dat

Samsung útočí na trh s notebooky

10.4.2009

samsung_logo2.jpg

Dosud nebyly notebooky Samsung na našem trhu příliš rozšířené. Nový produkt tohoto korejského obra by měl nyní situaci změnit. Model NC20 je novinkou, která na své oficiální uvedení na evropský trh teprve čeká. Samsung ale po všech stránkách od tohoto notebooku očekává, že konečně prorazí a stane se známějším i v tomto oboru.NC20 je řazen do kategorie netbooků, ale odborníci se ve svých tvrzeních neshodnou. Jeho hardwarové parametry a reklamní letáky výrobce by tomu napovídaly, ale už na první pohled se liší rozměry, které Samsung NC20 řadí ke klasickým notebookům. Disponuje větším displejem s úhlopříčkou 12,1 palce s rozlišením 1280×800 pixelů a tím se liší od zavedených modelů. U netbooků je standardem monitor s úhlopříčkou 10.1 palce. Na druhou stranu větší rozměry poskytnou lepší multimediální funkce. Jeho předností je přehrávání videa, navíc je celý notebook obohacen o kvalitní reproduktory, takže budete moci upustit od sluchátek, což není u ostatních notebooků v této cenové třídě zvykem.


Jak již bylo naznačeno, po stránce komponentů není možné očekávat od notebooku oslnivý výkon, ale spíše výkon odpovídající dnes běžnému netbooku. Základem je v Evropě méně obvyklý procesor VIA Nano U2250 s frekvencí 1,3GHz. Těžko ho hodnotit, protože přímým srovnáním například s Intelem Atom ještě neprošel. Pomáhá mu operační paměť s velikostí 1GB. Grafika je samozřejmě integrovaná S3 VIA Chrome9 HC3. V základu je použit pevný disk s vcelku malou kapacitou 120GB.


Ve zmíněné konfiguraci se notebook prodává za cenu zhruba 550$. Výrobce ale potvrdil, že cena i celý setup budou pro evropský a americký trh lehce odlišné. Například bude instalován větší disk s kapacitou 160GB a změny se dají očekávat i u procesoru a to hlavně poté, kdy představilo AMD nový procesor Neo, se kterým se VIA Nano nemůže měřit. Vývojáři Samsungu si to uvědomují a upozorňují, že konfigurace není po této stránce konečná.


I když není oproti ostatním netbookům kvůli většímu monitoru tak kompaktní, je jeho design stále velmi povedený. V prodeji je zatím v pouze bílém a černém provedení, o jiných variantách se vedou pouze spekulace. Pěkně rozvržená je klávesnice, která bývá častým problémem malých přístrojů. Když v hodnocení přivřeme oči nad funkčními tlačítky, je zřejmé, že se na ní velmi dobře píše. Příjemně se pracuje i s touchpadem, který je umístěn pod linií těla, jako je tomu například u notebooků HP.


V dalších ohledech Samsung neexperimentoval – jedná se o vzorovou klasiku. Tři USB porty, webkamera, všechny další potřebné konektory kromě HDMI a bezdrátové technologie Wi-Fi 802.11n a Bluetooth jsou samozřejmostí. Použitá baterie je spolehlivá a vydrží až pět hodin. Také zde výrobce upozorňuje, že provede určité změny. Zajímavostí je, že instalován je v základu operační systém Windows XP a to i přesto, že Microsoft nedávno ohlásil definitivní ukončení podpory tomuto systému.
*Autor článku : Jan Němec , Zdroj: PC WorldStručný popis našich servisních služeb pro opravy a servis noteboků : Servis notebooků všech značek , upgrade a rozšíření notebooků, instalace a ladění software do notebooků. Opravy a výměna LCD obrazovek a displejů pro notebooky , výměna vadných dílů notebooků v rámci oprav za nové originální náhradní díly i dodávky samostatných náhradních dílů pro notebooky . Renovace baterií pro notebooky, dodávky nových notebooků, servisní hotline pro notebooky a software, kvalitní a levné opravy všech typů závad a poškození laptopů. Záchrana dat a obnova dat z poškozených disků notebuků. Prodej originálních náhradních dílů pro notebooky. Opravy notebooků provádíme celoplošně pro celou ČR. Kvalitní a rychlý notebook servis s odvozem vadného noteboku odkudkoli v ČR do druhého dne.ABAX – servisní centrum

Notebooky servis


Proč nás

Copyright © 2008 ABAX SERVISNÍ CENTRUM s.r.o., CMS designed by Softima s.r.o. | NAVRCHOLU.cz