Podporujeme malé pivovary : ABAX.CZ
Servis notebooků, opravy PC, tiskáren, UPS, kamer, iPhone, záchrana dat

Podporujeme malé pivovary

11.1.2013

pivo.jpg
Mobilní minipivovary -logo

ABAX se stal partnerem projektu MOBBEER. Ve spolupráci se společností Mobilní pivovary s.r.o. , se podílí na výrobě světově unikátního řešení malých pivovarů. Kontejnerové minipivovary MOBBEER jsou umístěny v kontejnerových skříních, díky čemuž vynikají nejen mobilitou, ale především možností modulárního řešení pivovaru. 

Mobilní minipivovary MOBBEER


Minipivovar MOBBEER je řešen jako stavebnice, tj. sestává z modulů, které si provozovatel sestaví podle potřeby. Začínající provozovatel si objedná obvykle úsporné řešení minipivovaru o výkonu a výstavu, který odpovídá objemu prodeje malé hospůdky. Věnuje-li výrobě vlastního piva a jeho propagaci náležitou pozornost a zákazníkům pivo chutná, pak velice brzy dojde k nárůstu návštěvnosti hospůdky a provozovatel je nucen povýšit ji na větší restauraci s mnohem větším množstvím stolů a míst pro hosty. Kapacita minipivovaru přestává stačit požadavkům zákazníků a provozovatel řeší navýšení objemu výroby piva zcela jednoduše – přidáním dalších modulů, které posílí pivovarskou varnu a objem ležáckých tanků. S minimálními investicemi a riziky se tak může do vaření vlastního piva pustit kterýkoli provozovatel restauračního podniku.Mobilní minipivovary MOBBEER


Díky technickému řešení neklade provozování minipivovaru MOBBEER žádné nároky na prostory budovy restaurace. Je možné jej postavit na sousedící pozemek, anebo řešit restaurační pivovar částečnou vestavbou technologie do restaurace a část minipivovaru umístit vně budovy v kontejneru. Provozovatel tak může mít uvnitř restaurace například varnu a vařit pivo před zraky zákazníků, zatímco ležácké sklepy má zabudované v kontejneru vedle restaurace. Případně vaří pivo v mobilním pivovaru a následně je stáčí do spilky ve sklepení pod restaurací, kde se nachází všechny nerezové nádoby pro studený proces výroby piva, tj. kvasné tanky a ležácké tanky , v nichž probíhá hlavní kvašení a dozrávání piva.Výrobní proces pivovaru řídí a zaznamenává technologie ABAX

Mobilní kontejnerový minipivovar MOBBEER

Aby minipivovary MOBBEER vyhověly moderním nárokům na automatizaci a komfort obsluhy pivovaru, jsou volitelně vybaveny elektronickými systémy, hlídajícími teplotní a časové průběhy výrobního procesu. Systém je možné na žádost zákazníka vybavit také automatickým záznamem varných a kvasných procesů, zaznamenávaných do paměti počítače. Dojde-li ke kolísání kvality piva, má provozovatel pivovaru možnost kdykoli zpětně zkontrolovat, nakolik byl dodržen pracovní postup sládkem minipivovaru a odhalit tak možné příčiny nežádoucích chuťových odchylek. Sládek je tak vždy pod přísným dozorem počítače a nezbývá mu, než přísně dodržovat předepsanou recepturu a pracovní postupy, což má příznivý vliv na výsledný produkt minipivovaru.

Společnost ABAX servisní centrum s.r.o. vyvinula elektronický řídicí systém pro mobilní minipivovary MOBBEER a provádí servis počítačů , řídicích výrobní proces piva.


Kalkulátor minipivovarů

Více informací o minipivovarech MOBBEER – viz články :


Proč nás

Copyright © 2008 ABAX SERVISNÍ CENTRUM s.r.o., CMS designed by Softima s.r.o. | NAVRCHOLU.cz