Opravy displeje LCD u notebooků : ABAX.CZ
Servis notebooků, opravy PC, tiskáren, UPS, kamer, iPhone, záchrana dat

Opravy displeje LCD u notebooků

16.1.2009

lcd_nb2.jpg

Téměř třetina všech oprav u notebooků všech značek se týká závad displeje LCD.
 

Z toho asi polovina jsou závady fatální, které nelze řešit jinak než výměnou celého LCD panelu

Mezi tyto fatální závady patří především rozbité LCD panely a závady ve struktuře samotné matice aktivních bodů displeje. Tyto závady jsou z principu neopravitelné. Přesto máme pro zákazníky dobrou zprávu – jelikož jsme se stali přímými dovozci LCD panelů, můžeme Vám vyměnit LCD displeje u Vašich notebooků za nejnižší ceny v ČR – viz AKCE na LCD displeje pro notebooky všech značek

Druhou polovinu závad displejů tvoří poškození podpůrných komponentů displejů, které nejsou součástí matice svítících bodů, ale bez nichž byste na displeji nic použitelného neviděli.

Noteboky Noteboky

Mezi tyto závady patří zejména :

Projevují se zejména tmavým obrazem na displeji, který je však při nasvícení nebo pohledu zboku vidět. Také někdy po zapnutí dojde ke krátkému probliknutí obrazu a poté následuje již tmavý obraz. Případně je obraz stále viditelný, ale má nádech do růžova. Závadu opravujeme výměnou zářivky anebo opravou či výměnou tzv. invertoru, což je součástka pro vyvíjení vysokého napětí k napájení zářivkové trubice.

Nejčastěji se jeví jako svislé nebo vodorovné pruhy na displeji, a to černé anebo barevné. Často lze závadu opravit, ale šance na opravu je menší než u závady podsvitu.

Displej je zcela černý bez náznaků obrazu, ale po zapnutí notebooku viditelně naskočí podsvit (doslova se rozsvítí černý displej). Anebo je naopak displej zcela světlý opět bez náznaků obrazu. Příčinou je chybějící anebo nedoporučené napětí na pracovních bodech LCD matice. Šance na opravitelnost je obvykle vysoká.


Většinu těchto závad umíme opravit za velmi nízké ceny, obvykle do 50% ceny vlastního LCD panelu 


Stručný popis našich servisních služeb pro opravy a servis noteboků : Servis notebooků všech značek , upgrade a rozšíření notebooků, instalace a ladění software do notebooků. Opravy a výměna LCD obrazovek a displejů pro notebooky , výměna vadných dílů notebooků v rámci oprav za nové originální náhradní díly i dodávky samostatných náhradních dílů pro notebooky . Renovace baterií pro notebooky, dodávky nových notebooků, servisní hotline pro notebooky a software, kvalitní a levné opravy všech typů závad a poškození laptopů. Prodej originálních náhradních dílů pro notebooky. Opravy notebooků provádíme celoplošně pro celou ČR. Kvalitní a rychlý notebook servis s odvozem vadného noteboku odkudkoli v ČR do druhého dne.ABAX – servisní centrum Kvalitní servis pro Váš notebook


Proč nás

Copyright © 2008 ABAX SERVISNÍ CENTRUM s.r.o., CMS designed by Softima s.r.o. | NAVRCHOLU.cz