Nevhodný obsah v pracovních noteboocích : ABAX.CZ
Servis notebooků, opravy PC, tiskáren, UPS, kamer, iPhone, záchrana dat

Nevhodný obsah v pracovních noteboocích

20.4.2009

a1a1.jpg

Skoro 3/4 administrátorů ve Spojených státech našlo v zaměstnaneckých počítačích nevhodné obrázky, videa a historii v internetovém prohlížeči. Ve světě se prosazuje stoupající tendence používání přenosných počítačů , které však zvyšují riziko získání informací nepovolanými osobami.


Průzkum Ponemonovha Institutu, jehož se anonymně zúčastnilo 3100 administrátorů a IT specialistů, dokázal, že 70% notebooků na pracovištích je použitých ke sledování porna. O něco méně počítačů , přesněji 63%, obsahovalo životopisy a jinou evidenci vyhledávání práce.


Larry Ponemon, vedoucí výzkumné skupiny, poukázal nato, že takové chování zaměstnanců zvyšuje riziko narušení bezpečnosti dat v počítači . Podle studie provedené v 6ti zemích – Spojené státy, Velká Británie, Německo, Francie, Mexiko a Brazílie, má takovéto ohrožení stoupající tendenci.


Ve firmě Dell Laptop přenosné počítače používá 23% až 33% zaměstnanců a do pěti let by se mělo toto číslo zdvojnásobit. Zajímavými jsou i rozdíly mezi kulturami ve způsobech krádeže, ztráty nebo jiná rizika, kterým je počítač vystaven. Ve většině zemí byla na prvních místech ztráta notebooku v hotelu, autě nebo na letišti, naopak v Brazílii a Mexiku je to prakticky nemožné. V těchto dvou zemích jsou pro změnu nejčastější krádeže v domovech zaměstnanců.


Pracovníci ze Spojených států a Evropy své přenosné počítače poškodí obvykle během cestování. V jihoamerických zemích více než třetina dotázaných potvrdila, že notebooky byly poškozeny většinou samotnými zaměstnanci – hněv, frustrace nebo náhodné upuštění.


Informace, které znamenají největší riziko, pokud by byl počítač ukraden nebo ztracen, se také liší podle zemí. V Německu a Francii jsou to záznamy zaměstnanců. Ve Spojených státech jsou to naopak informace o zákaznících. V Brazílii a Mexiku důvěrně informace o financích.


Navzdory anonymitě průzkumu, Ponemon tvrdí, že výsledky jsou zřejmě podhodnocené, protože respondenti s vážnými problémy byly asi příliš zahanbení, aby odpověděli korektně.


Samsung SSD 256GB Studie byla sponzorovaná společností Dell, která prohlásila, že do svých pracovních notebooků třídy Latitude E nabídne SSD disky (pevný disk s nepohyblivém médiem) od Samsungu s plnou škálou šifrování. Disky o velikosti 64GB, 128GB a 256GB budou připraveny k prodeji v červnu.
SSD disky zatím sice trochu pokulhávají v dostupných kapacitách, cenách a rychlosti přístupu k datům, na poli bezpečnosti dat a odolnosti proti mechanickému poškození disku však válcují rotační harddisky zcela přesvědčivě. Havárie hlav či poškození datového nosiče odloupnutím magnetické vrstvy u nich z principu nepřicházejí v úvahu. Majitelé notebooků s těmito disky nové generace se tedy již nemusejí obávat ztráty dat při neopatrném pohnutí nebo klepnutí s notebookem o desku stolu a nemusí je strašit následná záchrana dat s někdy nejistým výsledkem.


„Šifrování bude krokem vpřed ve snižování bezpečnostních rizik notebooků , že společnosti v této oblasti neprovádějí až tak dobrou práci,“ vyjádřil se Ponemon.


*Autor článku : Lubor Chmelař, Zdroj: computerworldStručný popis našich servisních služeb pro opravy a servis noteboků : Servis notebooků všech značek , upgrade a rozšíření notebooků, instalace a ladění software do notebooků. Opravy a výměna LCD obrazovek a displejů pro notebooky , výměna vadných dílů notebooků v rámci oprav za nové originální náhradní díly i dodávky samostatných náhradních dílů pro notebooky . Renovace baterií pro notebooky, dodávky nových notebooků, servisní hotline pro notebooky a software, kvalitní a levné opravy všech typů závad a poškození laptopů. Záchrana dat a obnova dat z poškozených disků notebuků. Prodej originálních náhradních dílů pro notebooky. Opravy notebooků provádíme celoplošně pro celou ČR. Kvalitní a rychlý notebook servis s odvozem vadného noteboku odkudkoli v ČR do druhého dne.ABAX – servisní centrum

Rychlý servis pro Váš notebook


Doporučujeme : Máte v plánu obnovu Vaší podlahy ? Kvalitní renovace podlah , pokládky podlah a další podlahářské práce nabízí naše podlahářství v Brně Podlahy Brno . Provedeme Vám rychlou a levnou pokládku podlahy kdekoli v ČR a SR.
Proč nás

Copyright © 2008 ABAX SERVISNÍ CENTRUM s.r.o., CMS designed by Softima s.r.o. | NAVRCHOLU.cz