Tři nejlépe hodnocené kamery současnosti : ABAX.CZ
Servis notebooků, opravy PC, tiskáren, UPS, kamer, iPhone, záchrana dat

Tři nejlépe hodnocené kamery současnosti

20.3.2009

top3.JPG

Jako největší servis kamer v ČR jsme Vám byli dosud dlužní zajímavé aktuality o kamerách současnosti. Dnes to napravujeme a přinášíme poslední žebříček nejlepších videokamer. Při hodnocení byly brány v úvahu jak expertní posudky, tak i zkušenosti uživatelů kamer. Pochopitelně vám nebudeme říkat, co si máte koupit, ale minimálně dostanete příkladem tři kamery s parametry, se kterými můžete porovnávat kvalitu vámi vybraných modelů.3. místo – Canon Vixia HF10


Canon je v tomto oboru dominantním výrobcem a tento model přišel na trh s ideou spolehlivého výkonu za rozumnou cenu. Nelze říct přesnou cenu v současnosti, ale když byla kamera Canon] Vixia HF10 uvedena v druhé polovině minulého roku na trh, začínala na 1000$. Směřována byla směrem k co největší kompaktnosti a stabilitě při natáčení. Perfektně kompaktní a mobilní je bez diskuse, nicméně díky stabilitě byl vybrán jiný snímací senzor, než u ostatních edicí, a právě proto je maximální datový tok na hranici 17 Mb/s (běžné je 24Mb/s).


Kamera Canon disponuje 0,31 palce velkým CMOS nahrávacím senzorem, který zvládne zaznamenávat obraz v maximálním rozlišení 1920×1080 pixelů. To se dá pochopitelně i snížit. Instalován je skvělý optický stabilizátor, 12× optický zoom a také automatické doostřování v případě potřeby. Samozřejmostí je připojený LCD displej s úhlopříčkou 2,7 palce, na kterém není problém sledovat kvalitně nahraný obsah. Všechny funkce kamery můžete navíc ovládat pouze jedním joystickem. Díky baterii vydrží kamera nahrávat bez přestání zhruba 90 minut a díky 16GB interní paměti lze nahrát až dvě hodiny záznamu na maximální rozlišení. HF10 je také plně kompatibilní jak s operačními systémy Windows, tak Mac, takže si data můžete poté bez problému stáhnout do jakéhokoliv počítače.


Propagační materiály mají tentokrát pravdu. Opravdu skvělá kamera za rozumnou cenu, která vás maximálně uspokojí po všech stránkách.2. místo – Sony HDR-SR12


Také zástupce modelů kamer, které se objevily na trhu minulý rok, nicméně s pár zásadními odlišnostmi. Největším plusem, který se v souvislosti s kamerou SONY SR12 často objevuje, je instalovaný pevný disk s kapacitou 120GB, který umožňuje majiteli nahrát až 14 hodin videa na nejvyšší rozlišení. S takto velkou kapacitou v záloze si může dovolit na kameru nahrávat v opravdu vysoké kvalitě, což je druhý charakteristický rys přístroje. S vyšším výkonem kamery ale přichází i cena, která se zde pohybuje na hranici 1300$.


Základem je 0,33 palce velký CMOS senzor s maximálním rozlišením 1920×1080 podobně jako u modelu kamery od Canon. Pro nahrávání si můžete vybrat datový tok od 5 do 16Mb/s. Zajímavé je, že tato kamera stále nahrává videa ve formátu MPEG-2, což dnes vzhledem k novým formátům (hlavně mp4) nebývá tolik zvykem. Obecně se s tímto modelem kamery velmi snadno zachází. Nemá přemrštěné množství doprovodných funkcí, takže se s ním naučíte pracovat velmi rychle. Nabízí 12× optický zoom, automatické zaostřování a také stabilizátor obrazu. Oproti předchozí kameře má větší LCD panel, 3,2palce, který zde slouží k naprosto stejným účelům. Dokonce nabízí i stejnou baterii a co se týče přenosu dat do počítače, k dispozici je jak USB, tak i HDMI port.


Hlavně vysoký výkon vynesl toto vrcholné dílo z továrny Sony až na druhé místo mezi konkurencí. Kamera nabízí jedny z nejlepších funkcí a pro náročné zákazníky je jednoznačnou volbou.

Doporučujeme, už i z toho důvodu, že v České republice existuje na kamery SONY výborná servisní podpora1. místo – Canon Vixia HV30


Máme tu vítěze a zároveň už druhý model kamery od Canonu na bedně. Když jsme u kamery Canon Vixia HF10 na třetím místě říkali, že vsadila hlavně na poměr cena/výkon, kamera Canon HV30 jde jednoznačně cestou kompromisů. Nižší rozlišení, nižší cena, ale stejně stále velmi kvalitní funkce. I takto by se daly shrnout parametry této kamery. Zmíněná cena se pohybuje v rozmezí od 600 do 900$, což je poměrně velký rozdíl, ale opravdu se to u prodejců takto výrazně liší.


Už jsme naznačili, že se tato kamera Canon nemůže po stránce výkonu s ostatními medailisty měřit. Její maximální rozlišení je sice pouze 1440×1080 pixelů, ale na druhou stranu to kvalitně kompenzuje datovým tokem až 25mb/s. Video záznam je po stránce barev, ostrosti apod. perfektní a velký důraz byl kladen i na záznam zvuku, což se také povedlo. Vše je nahráváno na paměťové karty typu miniSD (nejsou součástí dodání), přičemž výstupní kvalitou nahraného materiálu se může překvapivě a bez ostychu měřit s nejvýkonnějšími přístroji. Standardem je stabilizátor obrazu, automatické zaostřování a chybět nemůže ani náhledová LCD obrazovka. Zde je použita varianta s úhlopříčkou 2,7 palce, která byla vytvořena hlavně pro bezproblémové sledování i v ostrém světle. Baterie funguje jako výkonný zdroj pro dvouhodinový provoz a k dispozici je velká řada portů: HDMI, USB, Firewire a dokonce i audio jacky například pro sluchátka.


Posouzení, zda je to oprávněný vítěz, necháme na vás. Zaujmout by vás měl hlavně kvalitní výkon, spolehlivá baterie a kompaktní provedení, což je u Canonu zvykem. Když zmíníme i nějaká negativa, tak nejvíce kamera ztrácí oproti konkurenci v oblasti dodávaného příslušenství, s čímž se ale většina uživatelů kamer dokáže smířit a právě proto je suverénním vítězem.
*Autor článku : Jan Němec , Zdroj: PC World


Stručný popis našich servisních služeb pro opravy a servis kamer : Servis kamer , instalace a profylaxe kamer , opravy a výměna optik pro kamery, výměna vadných dílů kamer v rámci oprav za nové originální náhradní díly , dodávky nových kamer, servisní hotline pro kamery a software, opravy a servis všech typů závad kamer. Opravy kamer provádíme celoplošně pro celou ČR – odvoz a dovoz do druhého dne.ABAX – servisní centrum

Kvalitní servis kamer


ABAX – servisní centrum

Kvalitní servis kamer


Proč nás

Copyright © 2008 ABAX SERVISNÍ CENTRUM s.r.o., CMS designed by Softima s.r.o. | NAVRCHOLU.cz