Kamera Samsung SC-HMX20C - Povedená a výkonná : ABAX.CZ
Servis notebooků, opravy PC, tiskáren, UPS, kamer, iPhone, záchrana dat

Kamera Samsung SC-HMX20C - Povedená a výkonná

23.5.2009

samsung_logo2.jpg

Samsung skloubil výkon s designem a výsledkem je model SC-HMX20C


Tato kamera se na trhu objevila koncem minulého roku a přináší téměř ideální kombinaci velmi dobrého designového provedení a kvalitních výkonnostních parametrů, které osloví každého zákazníka. Není náhodou, že se za pouhých šest měsíců, kdy je v prodeji, dostala na přední místa v žebříčcích oblíbenosti u koncových uživatelů. Sice jí nelze používat v obtížných povětrnostních podmínkách či při extrémních sportech, nicméně jako rodinná kamera je ideální.


Už v úvodu byla řeč o designu, se kterým tato kamera přichází. Ten má za úkol působit co nejvíce elegantně a do jisté míry i sportovně, protože je celý oblý a fyzik by ho označil za téměř aerodynamický. Je kvalitně propracovaný, při běžném užívání vysoce odolný a prakticky v žádném ze zátěžových testů nebyly zjištěny jeho nedostatky.
Dominantním prvkem kamery je pochopitelně LCD displej, který má u tohoto modelu úhlopříčku 2,7 palce a nabízí dotykové ovládaní. Ovládání kamery je tak mnohem příjemnější a hlavně jednodušší, čemuž napomáhá i funkce tzv. Quick Menu, kde jsou k dispozici přístupy k nejzákladnějším módům, které se běžně používají. V pokročilém menu pak lze nastavit všechny funkce, které kamera nabízí. Zajímavostí je tlačítko, které při stisknutí v průběhu nahrávání videa nastaví všechny parametry ideálně podle okolního prostředí.


Z hlediska hardwarové výbavy disponuje kamera klasickým 0,55 palcovým CMOS senzorem. Nahrává ve vysokém HD rozlišení 1920×1080 pixelů, čímž ve své cenové kategorii získává lehký náskok před konkurencí. Výstupní formáty videa jsou H.264 a MPEG-4 AVC, přičemž tento model nabízí i tři různá nastavení kvality – Normální, Velmi dobré a Super. I když Samsung oficiálně nikdy nezveřejnil data o kompresi u jednotlivých módů, v testech se potvrdilo, že na maximální výkon nahrává kamera na zhruba 16 MB/s. K dispozici je také 10násobný optický zoom.


Obecně jsou u kamery výrazným způsobem vyzdvihovány především barvy a téměř perfektní snímání v pohybu. Jediné prostory, kde má SC-HMX20C s nahráváním lehké problémy, jsou špatné osvícená a šerá prostranství, kdy obraz nedosahuje takových kvalit. Na druhou stranu se stále jedná o velmi vysoký standard výstupního videa. Oproti konkurenčním modelům ale tato kamera od Samsung lehce zaostává v oblasti optické stabilizace, která je prokazatelně pomalejší. Nedá se říct, že by nezaostřila, ale jednoduše řečeno jí to trvá delší dobu. Má také nainstalovaný blesk pro focení, nicméně není použité osvícení pro natáčení.


Kamera SC-HMX2C nenabízí úschovu na pevný disk, ale na paměťovou kartu. V základní konfiguraci je k dispozici 8GB prostoru, který na maximální rozlišení vystačí na zhruba 70 minut záznamu. Kapacitu lze samozřejmě rozšířit pomocí SDHC+ či MMC+ karet. Spíše zajímavostí je, že je zde možnost nahrávání v obvyklých módech 60i, 30p, ale není přítomná běžná varianta 24p, která se hodí například u videí, která se poté umisťují na internet. To Samsung kompenzuje desetisekundovým nahráváním v rozlišení 448×336 pixelů.
Po stránce konektorů se u této kamery setkáte s jedním HDMI portem, analogovým konektorem a USB portem pro připojení k počítači. Kamera bohužel nemá konektor pro sluchátka, ale pouze pro mikrofon. Instalovaná baterie vydrží při maximálním výkonu necelé dvě hodiny.
*Autor článku : Jan Němec , Zdroj: PC World


Stručný popis našich servisních služeb pro opravy a servis kamer : Servis kamer , instalace a profylaxe kamer , opravy a výměna optik pro kamery, výměna vadných dílů kamer v rámci oprav za nové originální náhradní díly , dodávky nových kamer, servisní hotline pro kamery a software, opravy a servis všech typů závad kamer. Opravy kamer provádíme celoplošně pro celou ČR – odvoz a dovoz do druhého dne.ABAX – servisní centrum

Kvalitní servis kamer


Proč nás

Copyright © 2008 ABAX SERVISNÍ CENTRUM s.r.o., CMS designed by Softima s.r.o. | NAVRCHOLU.cz