Jakou si vybrat tiskárnu ? : ABAX.CZ
Servis notebooků, opravy PC, tiskáren, UPS, kamer, iPhone, záchrana dat

Jakou si vybrat tiskárnu ?

24.2.2009

tiskarna10.jpg

Pokud uvažujete o koupi tiskárny, určitě jste si položili otázku, jaký typ zvolit. Můžete si vybrat z několika technologicky rozdílných druhů tisku.

Existují tiskárny jehličkové, které jsou dnes již zastaralé a pro domácí tisk nevhodné, dále jsou na trhu tiskárny inkoustové, které jsou nejrozšířenější mezi většinou uživatelů a pak tiskárny laserové, které jsou rozšířené zejména ve firemní sféře. Mimo tyto existují třeba také miniaturní termosublimační tiskárny, určené zejména pro tisk fotografií.


Jehličkový tisk je nekvalitní, protože jehličky nelze vyrobit dostatečně jemné, aby bylo dosaženo vysoké kvality tisku. U této technologie nelze tisknout barevně, tiskárny jsou při tisku hlučné. Výhodou jsou nízké provozní náklady a nízká cena tiskáren. Jehličkové tiskárny se používají v kancelářích, pokladnách a různých označnících, které známe třeba z autobusů.


Inkoustové tiskárny umožňují tisk barevných obrázků, a proto jsou mezi uživateli velmi oblíbené. Výhodou je relativně nízká pořizovací cena. Ovšem dejte si pozor- obecně platí, že čím je tiskárna levnější, tím bude její provoz dražší. Zatímco nejlevnější tiskárny mají jen dvě náplně s inkoustem (barevnou a černou), ty dražší mají barvy oddělené a můžete jednotlivé barvy měnit samostatně. Tisk fotografií v plné kvalitě se značně prodraží, jelikož inkoustové náplně jsou většinou dosti drahé. Pokud tisknete pouze občas, nebo chcete-li tisknout fotografie, je pro Vás inkoustová tiskárna správnou volbou.


Laserové tiskárny vynikají kvalitou tisku textů, rychlostí tisku a nízkými náklady na provoz. Nejsou vhodné pro tisk fotografií. Pokud uvažuje o barevné laserové tiskárně, počítejte s tím, že určitě nevytisknete plnohodnotnou fotografii, se kterou byste byli spokojeni. Ale pokud tisknete hodně textů, knih a dokumentů, jsou pro Vás laserové tiskárny tou správnou volbou.


Termosublimační tiskárny využívají sublimační tiskový proces. Do tiskárny se vkládá speciální papír a zásobník s fóliemi, na každý papír jsou při tisku naneseny 3 barevné vrstvy a 1 ochranná vrstva fólie ze zásobníku. Tyto tiskárny bývají malých rozměrů, tak aby tiskly klasické fotografie o rozměrech 10×15cm. Kvalita fotografií může konkurovat klasickým fotografiím věrnými barvami a stoletou barevnou stálostí. Výhodou jsou malé rozměry těchto tiskáren, lze si je vozit sebou a tisknout například přímo z fotoaparátu. Nevýhodou je dražší provoz, jedna fotografie vyjde zhruba na 9Kč.


Při výběru tiskárny se nezapomeňte informovat na ceny spotřebního materiálu a vezměte je také v úvahu. Zvažte také možnosti renovace náplní , např. při renovaci toneru do laserové tiskárny se dá ušetřit až 50% nákladů.


Stručný popis našich servisních služeb pro opravy a servis tiskáren : Servis tiskáren , upgrade a rozšíření tiskáren, instalace a profylaxe tiskáren , opravy a výměna tiskových hlav pro tiskárny, výměna vadných dílů tiskáren v rámci oprav za nové originální náhradní díly i dodávky samostatných náhradních dílů pro tiskárny , dodávky nových tiskáren, servisní hotline pro tiskárny a software, opravy a servis všech typů závad tiskáren. Prodej originálních náhradních dílů pro tiskárny. Opravy tiskáren provádíme celoplošně pro celou ČR – odvoz a dovoz do druhého dne.


ABAX – servisní centrum Kvalitní servis pro Vaši tiskárnu
Doporučujeme – služby řemeslníků v Praze a ve Středočeském kraji :

Nové podlahy a koberce Vám v Praze a ve Středočeském kraji kvalitně dodají, dovezou a položí naši podlaháři Praha z podlahářství Podlahy Praha . Nabízíme v Praze podlahářské služby Plovoucí podlahy Praha – pokládky plovoucích podlah ze všech materiálů , Pokládání koberců Praha – pokládky a dovoz koberců a Renovace podlah Praha – renovace dřevěných podlah i broušení parket. Naše prodejny Podlahy Praha nabízejí podlahy osvědčených značek. Malířské služby nabízejí Malíři Praha v Praze a ve Středočeském kraji. Malíři pokojů Praha se zaměřují především na malování bytů a obytných domů. Natěračské služby v Praze a ve Středočeském kraji nabízejí Natěrači Praha . Naši sádrokartonáři z divize Sádrokartony Praha dotvoří interiér podle Vašich představ. Pokud je ve vašem domě potřebný instalatér, instalatérské práce z oboru voda-topení-plyn zajistí instalatéři Praha a jejich specialisté Vodoinstalatér Praha pro vodovody a kanalizace, Plynoinstalatér Praha pro plynoinstalace a Topenář Praha pro vytápění. Kvalifikovaní Instalatéři Praha zajišťují instalatérské práce v Praze. Příjemné sálavé teplo zajistí krby nebo kamna z našeho kamnářství v Praze – Kamna a krby Praha. Chcete-li vytápět ekologicky, pak volte tepelná čerpadla Praha pro vytápění vodou anebo teplovzdušné vytápění Praha pro vytápění teplým vzduchem, případně solární vytápění slunečními kolektory dodavatele Solární vytápění Praha a na ně napojené podlahové vytápění dodávané divizí Podlahové vytápění Praha pro Prahu a Středočeský kraj. Revize plynu Praha zajišťují revize plynových kotlů a jiných zařízení v Praze a okolí. Pro připojení plynového kotle nezapomeňte potvrzení od kominictví Praha , které zajistí pravidelné čištění komínu a jeho revize či kontroly.


Proč nás

Copyright © 2008 ABAX SERVISNÍ CENTRUM s.r.o., CMS designed by Softima s.r.o. | NAVRCHOLU.cz