Jak zkopírovat data ze starého disku na nový? : ABAX.CZ
Servis notebooků, opravy PC, tiskáren, UPS, kamer, iPhone, záchrana dat

Jak zkopírovat data ze starého disku na nový?

16.3.2009

hdd_logo2.jpg

Všechna data se stávají digitálními, nároky na kapacitu datových médií v počítačích narůstají a ty navíc zásadním způsobem zlevňují. Kdo si minulý rok nekoupil nový pevný disk, anebo se to nechystá udělat v nejbližší době, propásne možná jednu z nejlepších investic. Cena vysoce kvalitních disků klesla v průběhu roku 2008 o více než 50%.

Nicméně je to pěkný pocit, pořídit doslova za „pár babek“ nový disk, ale mnoho uživatelů neví, co s ním potom… Sice ho zapojí, ale všechna data jsou primárně uložena stále na starém disku. Jak problém vyřešit ?
Máte dvě možnosti :
Druhá varianta je viditelně efektnější. Jak na to ? Zmíníme zde pár užitečných tipů, jak to snadno a rychle provést, aniž byste napáchali velké škody na svém disku či datech.Nastavení nového disku do primární pozice

Myslíte si, že zapojíte nový pevný disk, označíte v počítači všechny složky na starém a dáte kopírovat? Tak na to ihned zapomeňte. Nespustili byste ani operační systém. Má totiž nastavené konkrétní cesty ke všem programům, které vy tímto krokem od základu změníte. Řešením je buďto svěřit odbornou práci kvalitnímu servisu, anebo se o to se zvážením všech rizik můžete pokusit sami.

Nastavení nového disku do sekundární pozice


Jestliže jste spokojení se svým stávajícím diskem a chcete jen jednoduše rozšířit prostor pro data, nemusíte hlavní (primární) disk nahrazovat, ale stačí nový disk připojit jako druhý v pořadí. Pro urychlení práce budete opět potřebovat k tomu určený program. Doporučujeme CubicExploler – manažer kopírovacích procesů. Jednoznačně vám ušetří hodiny práce.


Chcete-li nový disk využívat na svém počítači pro multimediální soubory, je dobré si kořenové adresáře Windows (Dokumenty, Obrázky, Hudba, Videa atd.) nakonfigurovat na nový disk. Jednoduše stačí kliknout na složku pravým tlačítkem myši a nastavit novou cestu tam, kam potřebujete.


Důležité upozornění: Toto lze udělat pouze u zmíněných složek; obecně řečeno u složek, kam jste nic neinstalovali. Když takto přehodíte například Program Files, opět budete mít všechny programy nefunkční a riskujete i zborcení systému. Do přepisování celých registrů se raději nikdy nepouštějte! a přenechejte tyto „chirurgické zákroky“ odborníkům.3. Jak vůbec interní pevný disk nainstalovat? 

Jednoduchá záležitost, kterou zvládnete bez nutnosti vyhledání servisu. Předejít následným opravám a disk úspěšně nainstalovat lze za 20–30 minut, budete-li se držet následujících kroků. 

1. krok Pořiďte si disk se stejným konektorem, který váš počítač podporuje, a pro který máte v PC místo (většinou SATA), odpojte počítač i zdroj od sítě a otevřete krabici (case). 

2. krok, varianta A – Vás nový disk nastavíte jako primární – Odpojte starý pevný disk (jednoduše vytáhněte jeho datový kabel), vyšroubujte ho z mřížky a na jeho místo zapojte stejným způsobem nový a to v přesně opačném pořadí, než jste odpojovali ten předchozí. 

2. krok, varianta B – Starý HDD v PC zůstane, nový bude sloužit jako úložiště dat – Ponechejte starý disk na svém místě a připojte nový disk do mřížky tam, kde je volné 3,5" místo. Dále ho spojte datovým kabelem se základní deskou (konektor musí být poblíž místa, kde je připojen starý disk) a nezapomeňte na napájecí kabel, který vychází ze zdroje (má stejný konektor). 

3. krok Pevný disk máte připojený, zapněte počítač. Ten by si již sám měl nový disk najít. V případě, že se tak nestane, otevřete si manuál od vaší základní desky a projděte si část, ve které bude popsáno, jak nastavit BIOS, jestliže PC nenašel disk. Nakonfigurujte počítač podle návodu a máte práci dokončenou.

Obdobný postup se dá využít i u notebooků…ov­šem s tím rozdílem, že jeden z disků je potřeba připojit na USB adaptér anebo přes redukci oba disky k základní desce stolního PC. Ale o tom jindy …Přejeme hodně štěstí !! Nevíte-li si rady, je tu pro Vás KVALITNÍ SERVIS PC
 

Ztratili jste Vaše data ? Váš disk se stal „write-only“ a odmítá Vám vydat Vaše dokumenty a fotky ? Nezoufejte !! Provedeme Vám odbornou záchranu dat z Vašeho datového média, nastala-li hardwarová porucha, případně Vám můžeme obnovit data , jestliže došlo k méně závažnému softwarovému problému na pevném disku.*Autor článku : Jan Němec , Zdroj: PC World


Stručný popis našich servisních služeb pro opravy a servis počítačů : Servis PC , upgrade a rozšíření počítačů, instalace a ladění software do PC, opravy a výměna LCD obrazovek a monitorů pro počítače, výměna vadných dílů počítačů v rámci oprav za nové originální servisní díly , dodávky nových počítačů, servisní hotline pro PC a software, opravy a servis všech typů závad počítačů a laptopů. Prodej originálních náhradních dílů pro PC. Opravy počítačů provádíme celoplošně pro celou ČR – odvoz a dovoz do druhého dne.ABAX – servisní centrum

První pomoc pro Váš počítač
Doporučujeme – služby řemeslníků v Praze a ve Středočeském kraji :

Nové podlahy a koberce Vám v Praze a ve Středočeském kraji kvalitně dodají, dovezou a položí naši podlaháři Praha z podlahářství Podlahy Praha . Nabízíme v Praze podlahářské služby Plovoucí podlahy Praha – pokládky plovoucích podlah ze všech materiálů , Pokládání koberců Praha – pokládky a dovoz koberců a Renovace podlah Praha – renovace dřevěných podlah i broušení parket. Naše prodejny Podlahy Praha nabízejí podlahy osvědčených značek. Malířské služby nabízejí Malíři Praha v Praze a ve Středočeském kraji. Malíři pokojů Praha se zaměřují především na malování bytů a obytných domů. Natěračské služby v Praze a ve Středočeském kraji nabízejí Natěrači Praha . Naši sádrokartonáři z divize Sádrokartony Praha dotvoří interiér podle Vašich představ. Pokud je ve vašem domě potřebný instalatér, instalatérské práce z oboru voda-topení-plyn zajistí instalatéři Praha a jejich specialisté Vodoinstalatér Praha pro vodovody a kanalizace, Plynoinstalatér Praha pro plynoinstalace a Topenář Praha pro vytápění. Kvalifikovaní Instalatéři Praha zajišťují instalatérské práce v Praze. Příjemné sálavé teplo zajistí krby nebo kamna z našeho kamnářství v Praze – Kamna a krby Praha. Chcete-li vytápět ekologicky, pak volte tepelná čerpadla Praha pro vytápění vodou anebo teplovzdušné vytápění Praha pro vytápění teplým vzduchem, případně solární vytápění slunečními kolektory dodavatele Solární vytápění Praha a na ně napojené podlahové vytápění dodávané divizí Podlahové vytápění Praha pro Prahu a Středočeský kraj. Revize plynu Praha zajišťují revize plynových kotlů a jiných zařízení v Praze a okolí. Pro připojení plynového kotle nezapomeňte potvrzení od kominictví Praha , které zajistí pravidelné čištění komínu a jeho revize či kontroly.


Proč nás

Copyright © 2008 ABAX SERVISNÍ CENTRUM s.r.o., CMS designed by Softima s.r.o. | NAVRCHOLU.cz