Jak se starat o notebook, aby dlouho vydržel a nepotřeboval servis ... : ABAX.CZ
Servis notebooků, opravy PC, tiskáren, UPS, kamer, iPhone, záchrana dat

Jak se starat o notebook, aby dlouho vydržel a nepotřeboval servis ...

13.1.2009

lcd_nb5.jpg

Notebooky obecně příliš nesnášejí teplo. Stolní PC mají v tomto velkou výhodu – mohou být vybaveny výkonnými ventilátory, jejich součástky nejsou namačkány do co nejmenšího prostoru. Jsou účinně chlazeny. Pokud notebook leží na stole nebo jej máme klasicky položený na kolenou, pak je vše většinou v pořádku.
Přístupy pro nasávání chladnějšího vzduchu i výdechy pro ohřátý jsou volné a prostupné. Komponenty mají díky tomu optimální teplotu. Opačná situace nastane, pokud si notebook vezmeme s sebou například do postele. Nebo jej položíme na huňatou deku. Přístupy pro vstup a výstup vzduchu jsou ihned beznadějně ucpány. Ventilátory se sice snaží seč můžou, ale problému s chlazením nezabrání.
Peřina nebo jiná textilní látka navíc pod přístrojem kumuluje teplo a vrací je zpět. Komponenty se nepříjemně zahřívají. Neříkáme, že laptop v posteli uvaříte. Výrazně ale snižujete životnost všech součástek. Po roce se mohou závady projevit v celé kráse. Řešení: Doporučujeme používat pod notebook speciální podložky

Nápoje jim vadí
Opařit notebook horkým čajem, to se stává. Některé modely jsou proti polití tekutinou odolné. Jejich klávesnice brání průsaku vody do přístroje. Většina přenosných počítačů ale takto vybavena není a kapky vody jsou pro jejich elektroniku smrtelným koktejlem. Co dělat, pokud se vám stane taková nehoda?
Nejlepší je prevence, tedy zbavit se všech tekutin v blízkosti přístroje. Ovšem na to většina z nás nepřistoupí. Práce na notebooku bez šálku horké kávy? Nemožné, říká řada lidí.
V případě polití proto notebook okamžitě přetočte klávesnicí směrem dolů, nechte vytéct zákeřnou tekutinu a vyjměte baterii. Notebook by v této době už ani neměl být nabíjen. Čím rychleji to zvládneme udělat, tím lépe.
Laptop následně nezapínejte. Jako laik těžko posoudíte, kam všude se tekutina dostala a co za škody napáchala. Oprava v servisu může být drahá. Možná se vám ale podaří přesvědčit reklamačního technika, že to nebyla vaše chyba. Řešení: Nemějte poblíž notebooku tekutiny.

Pot je jako žíravina
Hlavně levnější notebooky, které jsou zapouzdřeny do materiálů horší kvality, mají s potem problémy. Respektive jejich majitelé, kteří po pár dnech až týdnech mohou pozorovat pod klávesnicí nevzhledné šedavě zelené až černé skvrny na kdysi krásně stříbrném povrchu.
Jak se proti tomu bránit? Například koupí průhledných fólií, které budou přikrývat exponovaná místa, tedy plochy, na kterých při psaní spočívají potící se dlaně. Řešení: Kupte si notebook opatřený kvalitními materiály, případně ochranné doplňky (fólie pro PDA).

Oblíbily si tašky
Notebooky často putují z místa na místo, z tašky do tašky. Vyplatí se proto mít speciální brašnu, která je přímo navržená pro jejich transport. Na trhu najdeme jak speciální batohy opatřené několika výztuhami, které chrání uložený notebook v případě pádu na zem, tak klasická pouzdra přes rameno s podobnými vychytávkami.
Jak poznat dobrý batoh pro notebook? Jeho spodní plocha by měla být opatřena jakýmisi polštářky, které brání dosednutí přístroje zcela na dno. Počítač by v něm měl vězet pevně. Potěší dostatek polstrování a odolná konstrukce.
S některými batohy na zádech sice budete vypadat jako želvy Ninja, ale za pocit, že je váš notebook v bezpečí i při pádu na zem, to určitě stojí. Řešení: Dobrou brašnu nebo batoh vybírejte pozorně. Ztráta dat kvůli pádu přístroje na zem může být nepříjemná.


Aby notebook běžel na baterky co nejdéle 
Zdroj : Novinky , Právo


Stručný popis našich servisních služeb pro opravy a servis noteboků : Servis notebooků všech značek , upgrade a rozšíření notebooků, instalace a ladění software do notebooků. Opravy a výměna LCD obrazovek a displejů pro notebooky , výměna vadných dílů notebooků v rámci oprav za nové originální náhradní díly i dodávky samostatných náhradních dílů pro notebooky . Renovace baterií pro notebooky, dodávky nových notebooků, servisní hotline pro notebooky a software, kvalitní a levné opravy všech typů závad a poškození laptopů. Prodej originálních náhradních dílů pro notebooky. Opravy notebooků provádíme celoplošně pro celou ČR. Kvalitní a rychlý notebook servis s odvozem vadného noteboku odkudkoli v ČR do druhého dne.ABAX – servisní centrum Kvalitní servis pro Váš notebook
Doporučujeme – služby řemeslníků v Karlových Varech a v Karlovarském kraji :

Nové podlahy a koberce Vám v Karlových Varech a v Karlovarském kraji kvalitně dodají, dovezou a položí naši podlaháři Karlovy Vary . Nabízíme v Karlových Varech podlahářské služby Plovoucí podlahy Karlovy Vary – pokládky plovoucích podlah ze všech materiálů , Pokládání koberců Karlovy Vary – pokládky a dovoz koberců a Renovace podlah Karlovy Vary – renovace dřevěných podlah i broušení parket. Naše prodejny Podlahy Karlovy Vary nabízejí podlahy osvědčených značek. Malířské služby nabízejí Malíři Karlovy Vary v Karlových Varech a v Karlovarském kraji. Malíři pokojů Karlovy Vary se zaměřují především na malování bytů a obytných domů. Natěračské služby v Karlových Varech a v Karlovarském kraji nabízejí Natěrači Karlovy Vary . Naši sádrokartonáři z divize Sádrokartony Karlovy Vary dotvoří interiér podle Vašich představ. Pokud je ve vašem domě potřebný instalatér, instalatérské práce z oboru voda-topení-plyn zajistí instalatéři Karlovy Vary a jejich specialisté Vodoinstalatér Karlovy Vary pro vodovody a kanalizace, Plynoinstalatér Karlovy Vary pro plynoinstalace a Topenář Karlovy Vary pro vytápění. Kvalifikovaní Instalatéři Karlovy Vary zajišťují instalatérské práce v Karlových Varech. Příjemné sálavé teplo zajistí krby nebo kamna z našeho kamnářství v Karlových Varech – Kamna a krby Karlovy Vary. Chcete-li vytápět ekologicky, pak volte tepelná čerpadla Karlovy Vary pro vytápění vodou anebo teplovzdušné vytápění Karlovy Vary pro vytápění teplým vzduchem, případně solární vytápění slunečními kolektory dodavatele Solární vytápění Karlovy Vary a na ně napojené podlahové vytápění dodávané divizí Podlahové vytápění Karlovy Vary pro Karlovy Vary a Karlovarský kraj. Revize plynu Karlovy Vary zajišťují revize plynových kotlů a jiných zařízení v Karlových Varech a okolí. Pro připojení plynového kotle nezapomeňte potvrzení od kominictví Karlovy Vary , které zajistí pravidelné čištění komínu a jeho revize či kontroly.


Proč nás

Copyright © 2008 ABAX SERVISNÍ CENTRUM s.r.o., CMS designed by Softima s.r.o. | NAVRCHOLU.cz