Jak opravit pevný disk : ABAX.CZ
Servis notebooků, opravy PC, tiskáren, UPS, kamer, iPhone, záchrana dat

Jak opravit pevný disk

24.2.2009

hdd2.jpg

Má Váš pevný disk problémy se čtením nebo zápisem dat? Tento problém má pro Vás dvě řešení. Buď starý disk oželíte a koupíte nový HDD, anebo provedete pokus o obnovu dat starého HDD. V následujícím článku se budeme zabývat druhou možností.

Musíme ovšem upozornit, že Vaše rozhodnutí provést obnovu dat svépomocí je vždy na vlastní riziko a nevhodně zvoleným postupem můžete o svoje data i definitivně při­jít

O rizicích amatérské záchrany dat pojednává tento článek

Nechcete-li toto riziko podstoupit, doporučujeme vždy svěřit Váš disk k odborné záchraně dat kvalifikované servisní firmě.Oprava dat na vašem HDD

Při poškození disku se můžete pokusit o obnovu dat . Pokud je ovšem samotný disk poškozen, pomůže Vám jedině koupě nového disku. Pomocí utility MS Windows chkdsk /r opravíte strukturu dat na disku. Kontrolu disku spustíte přes grafické rozhraní ve Windows (Win + E, klikněte pravým tlačítkem myši na disk, zvolte vlastnosti, vyberte kartu „Nástroje“ a volbu „Zkontrolovat“). Při následném startu systému počítač překontroluje kompletně disk a opraví logické chyby na daném disku, pokusí se také přesměrovat data z vadných sektorů na na diskové sektory které jsou v pořádku. Využít lze také programy jiných výrobců na opravu HDD(např. Norton Disk Doktor), tyto programy jsou ale většinou placené.


Jak ověřit data z poškozeného pevného disku ?

Pokud problémy s hardiskem pořád přetrvavají a nenapomáhá ani oprava dat máte s největší pravděpodobností příliš mnoho vadných sektorů nebo má disk celkové problémy se čtením nebo zápisy na disk.V tomto případě musíte provést prověření disku.


Seznam programů vhodných pro ověření disků :


http://www.hgst.com/&#…;
tento program podporuje disky všech výrobců

http://support.wdc.com/&#…;;
podporuje pouze WD disky

http://www.seagate.com/ww/v/index.jsp&;
tento program podporuje disky všech výrobců

http://www.fel.fujitsu.com/&#…;;
podporuje pouze disky Fujitsu

http://www.samsung.com/&#…;
pracuje je s disky Samsung

http://www.seagate.com/&#…;
pracuje jen s disky Seagate


Jiné užitečné utility pro obnovu dat a jejich správu :

http://www.dposoft.net/
je schopen opravit většinu vadných sektorů pomocí remagnetizace ( nehrozí zde ztráta dat). Pracuje nezávisle na operačním systému.

http://www.partition-recovery.com/
pomocí této utility obnovíte zformované nebo smazané partition.

http://www.symantec.com/&#…;
klasický program na upravovaní partition. Je použitelný jak ve Windows, Linuxu tak v jiných programech.

http://www.ranish.com/
GPL/Freeware utilita pomocí které změníte velikosti partititon. Je podporován ve Windows, Linux, FreeBSD a v dalších.

http://gparted.sourceforge.net/
GPL/Freeware utilita na změnu partition, je možné jej bootovat přímo z CD.

http://www.acronis.com/&#…;
podporuje partition v Linuxu a ve Windows.


Utility používané pro bezpečné mazání disků :

http://www.dban.org/
bezpečně smaže data na Vašem disku a zajistí že se smazané data nebudou znovu obnovovat.


Nakonec musíme připomenout, že žádný z uvedených programů nedovede zaručit 100% úspěšnost záchrany dat z poškozených disků .


POZOR !! Použití kteréhokoli opravného programu snižuje výrazně šanci na úspěšnou záchranu dat sofistikovanými metodami, kterými disponují jen nejlépe vybavená servisní pracoviště.


Máte-li pochybnosti o úspěchu Vašeho pokusu o záchranu dat některými z výše uvedených programů, anebo pokud jsou Vaše data natolik cenná, že jsou pro Vás svépomocné pokusy o jejich záchranu neúnosným rizikem, neváhejte a doneste bez jakýchkoli operací vadný disk k záchraně dat do našeho servisního centra , kde provedeme diagnostiku jeho stavu a nabídneme Vám cenu za kterou je obnova dat možná.


Stručný popis našich servisních služeb pro opravy a servis počítačů : Servis PC , upgrade a rozšíření počítačů, instalace a ladění software do PC, opravy a výměna LCD obrazovek a monitorů pro počítače, výměna vadných dílů počítačů v rámci oprav za nové originální servisní díly , dodávky nových počítačů, servisní hotline pro PC a software, opravy a servis všech typů závad počítačů a laptopů. Prodej originálních náhradních dílů pro PC. Opravy počítačů provádíme celoplošně pro celou ČR – odvoz a dovoz do druhého dne.ABAX – servisní centrum První pomoc pro Váš počítač
Doporučujeme – služby řemeslníků v Praze a ve Středočeském kraji :

Nové podlahy a koberce Vám v Praze a ve Středočeském kraji kvalitně dodají, dovezou a položí naši podlaháři Praha z podlahářství Podlahy Praha . Nabízíme v Praze podlahářské služby Plovoucí podlahy Praha – pokládky plovoucích podlah ze všech materiálů , Pokládání koberců Praha – pokládky a dovoz koberců a Renovace podlah Praha – renovace dřevěných podlah i broušení parket. Naše prodejny Podlahy Praha nabízejí podlahy osvědčených značek. Malířské služby nabízejí Malíři Praha v Praze a ve Středočeském kraji. Malíři pokojů Praha se zaměřují především na malování bytů a obytných domů. Natěračské služby v Praze a ve Středočeském kraji nabízejí Natěrači Praha . Naši sádrokartonáři z divize Sádrokartony Praha dotvoří interiér podle Vašich představ. Pokud je ve vašem domě potřebný instalatér, instalatérské práce z oboru voda-topení-plyn zajistí instalatéři Praha a jejich specialisté Vodoinstalatér Praha pro vodovody a kanalizace, Plynoinstalatér Praha pro plynoinstalace a Topenář Praha pro vytápění. Kvalifikovaní Instalatéři Praha zajišťují instalatérské práce v Praze. Příjemné sálavé teplo zajistí krby nebo kamna z našeho kamnářství v Praze – Kamna a krby Praha. Chcete-li vytápět ekologicky, pak volte tepelná čerpadla Praha pro vytápění vodou anebo teplovzdušné vytápění Praha pro vytápění teplým vzduchem, případně solární vytápění slunečními kolektory dodavatele Solární vytápění Praha a na ně napojené podlahové vytápění dodávané divizí Podlahové vytápění Praha pro Prahu a Středočeský kraj. Revize plynu Praha zajišťují revize plynových kotlů a jiných zařízení v Praze a okolí. Pro připojení plynového kotle nezapomeňte potvrzení od kominictví Praha , které zajistí pravidelné čištění komínu a jeho revize či kontroly.


Proč nás

Copyright © 2008 ABAX SERVISNÍ CENTRUM s.r.o., CMS designed by Softima s.r.o. | NAVRCHOLU.cz