Jak je to s vadnými pixely u displejů notebooků a monitorů ? : ABAX.CZ
Servis notebooků, opravy PC, tiskáren, UPS, kamer, iPhone, záchrana dat

Jak je to s vadnými pixely u displejů notebooků a monitorů ?

13.2.2009

vadny-pixel-lcd.jpg

Jistě jste se už setkali u notebooku či monitoru s LCD panelem s vadnými body. Vadné body se mohou projevit jako zářivé body, nebo naopak zcela černé body. Přestože taková vada bývá u moderních a kvalitních LCD spíše výjimkou, měli byste vědět kolik vadných bodů je již důvod k reklamaci notebooku či monitoru.

Kvalitou LCD displejů se zabývá norma ISO 13406–2 s úplným názvem „Ergonomické požadavky pro práci se zobrazovači založenými na plochých panelech, část 2.: Ergonomické požadavky pro plochý panel displeje“. Tato norma byla zavedená jako standard v roce 2001 pro všechny výrobce LCD panelů a stanovuje všechny parametry včetně počtu vadných obrazových bodů (pixelů). Technologie výroby neumožňuje vyrábět LCD panely zcela bez vadných bodů, proto tato norma rozděluje panely do tříd podle kvality.

Každá třída má určen počet vadných bodů, který ještě není považován za vadu panelu. Existuje několik druhů vadných bodů. Jeden pixel se skládá ze tří tzv. sub-pixelů. Vadný může být jen jeden sub-pixel, nebo celý pixel- jak je znázorněno na obrázku.


Ukázka vadného zhasnutého sub-pixelu:


Druh závady:

1) Typ 1 – neustále svítící pixel

  1. Typ 2 – trvale zhasnutý pixel
  2. Typ 3 – vadný sub-pixel (červený, modrý, zelený)
  3. Typ 4 – vadný cluster (počet vadných pixelů v poli 5×5 pixelů)

Následující tabulka ukazuje počet dovolených vadných pixelů v jednotlivých kvalitativních třídách podle typu závady (počet vadných pixelů na 1 milión pixelů):


Třída Typ vadného pixelu Vadný cluster
         
  1 2 3 Skupina vad typ 1 a 2 Skupina vad typ 3
I. 0 0 0 0 0
II. 2 2 5 0 2
III. 5 15 50 0 5
IV. 50 150 500 5 50

Pro celkový počet povolených vadných pixelů je nutné počítat se správným počtem pixelů. Např. při nativním rozlišení LCD panelu 1280×1024 je počet pixelů 1 310 720. V další tabulce jsou uvedeny počty dovolených vadných bodů v závislosti na typu monitoru nebo notebooku.


Většina současných LCD panelů patří do II. kvalitativní třídy. Pokud je tedy na vašem LCD displeji více vadných bodů než je maximální počet dle normy, neváhejte a reklamujte jej!


Stručný popis našich servisních služeb pro opravy a servis noteboků : Servis notebooků všech značek , upgrade a rozšíření notebooků, instalace a ladění software do notebooků. Opravy a výměna LCD obrazovek a displejů pro notebooky , výměna vadných dílů notebooků v rámci oprav za nové originální náhradní díly i dodávky samostatných náhradních dílů pro notebooky . Renovace baterií pro notebooky, dodávky nových notebooků, servisní hotline pro notebooky a software, kvalitní a levné opravy všech typů závad a poškození laptopů. Prodej originálních náhradních dílů pro notebooky. Opravy notebooků provádíme celoplošně pro celou ČR. Kvalitní a rychlý notebook servis s odvozem vadného noteboku odkudkoli v ČR do druhého dne.


ABAX – servisní centrum Kvalitní servis pro Váš notebook


Náhradní LCD displeje pro Váš notebook nyní s VELKOU SLEVOU !!
Doporučujeme – služby řemeslníků ve Zlíně a ve Zlínském kraji :

Nové podlahy a koberce Vám ve Zlíně a ve Zlínském kraji kvalitně dodají, dovezou a položí naši podlaháři Zlín . Nabízíme ve Zlíně podlahářské služby Plovoucí podlahy Zlín – pokládky plovoucích podlah ze všech materiálů , Pokládání koberců Zlín – pokládky a dovoz koberců a Renovace podlah Zlín – renovace dřevěných podlah i broušení parket. Naše prodejny Podlahy Zlín nabízejí podlahy osvědčených značek. Malířské služby nabízejí Malíři Zlín ve Zlíně a ve Zlínském kraji. Malíři pokojů Zlín se zaměřují především na malování bytů a obytných domů. Natěračské služby ve Zlíně a ve Zlínském kraji nabízejí Natěrači Zlín . Naši sádrokartonáři z divize Sádrokartony Zlín dotvoří interiér podle Vašich představ. Pokud je ve vašem domě potřebný instalatér, instalatérské práce z oboru voda-topení-plyn zajistí instalatéři Zlín a jejich specialisté Vodoinstalatér Zlín pro vodovody a kanalizace, Plynoinstalatér Zlín pro plynoinstalace a Topenář Zlín pro vytápění. Kvalifikovaní Instalatéři Zlín zajišťují instalatérské práce ve Zlíně. Příjemné sálavé teplo zajistí krby nebo kamna z našeho kamnářství ve Zlíně – Kamna a krby Zlín. Chcete-li vytápět ekologicky, pak volte tepelná čerpadla Zlín pro vytápění vodou anebo teplovzdušné vytápění Zlín pro vytápění teplým vzduchem, případně solární vytápění slunečními kolektory dodavatele Solární vytápění Zlín a na ně napojené podlahové vytápění dodávané divizí Podlahové vytápění Zlín pro Zlín a Zlínský kraj. Revize plynu Zlín zajišťují revize plynových kotlů a jiných zařízení ve Zlíně a okolí. Pro připojení plynového kotle nezapomeňte potvrzení od kominictví Zlín , které zajistí pravidelné čištění komínu a jeho revize či kontroly.


Proč nás

Copyright © 2008 ABAX SERVISNÍ CENTRUM s.r.o., CMS designed by Softima s.r.o. | NAVRCHOLU.cz