Co dělat při ztrátě dat : ABAX.CZ
Servis notebooků, opravy PC, tiskáren, UPS, kamer, iPhone, záchrana dat

Co dělat při ztrátě dat

15.4.2009

hadr.jpg

Každému z nás už se to někdy stalo. Stačí stisknutí tlačítka a naše celoměsíční práce na PC zmizí jednou provždy. Tak je to rozšířeno ve veřejném povědomí.
Avšak dnes již existují způsoby, jak svá data zachránit, dokonce i z fyzicky poškozených disků. O obnovu dat se můžeme do jisté míry pokusit i bez odborného zásahu. Je však nutné dodržet pár základních principů.


POZOR : Experimentovat níže popsaným způsobem v žádném případě nedoporučujeme tehdy, potřebujeme-li zachránit data životně cenná !!Softwarově poškozená data


Softwarově smazaná data se obvykle nevymažou ihned, pouze se zapíšou na disk jako neaktivní. Přestože je nemůžeme vidět, data na disku stále existují do doby, dokud je nepřepíše jiný soubor.Hardwarově poškozená data


Hardwarově poškozené disky už sami opravit nemůžeme.


Více informací o problematice obnovy dat


autor: Matěj Jakimov


Ztratili jste Vaše data ? Váš disk se stal „write-only“ a odmítá Vám vydat Vaše dokumenty a fotky ? Nezoufejte !! Kvalitní a rychlá záchrana dat z Vašeho datového média, nastala-li hardwarová porucha, je naší každodenní prací. Případně Vám můžeme u méně závažného softwarového problému na pevném disku, poskytnout službu obnova dat .


ABAX – servisní centrum

Proč nás

Copyright © 2008 ABAX SERVISNÍ CENTRUM s.r.o., CMS designed by Softima s.r.o. | NAVRCHOLU.cz