Bezpečnost počítače aneb jak zjistit že je Váš systém opravdu bez virů : ABAX.CZ
Servis notebooků, opravy PC, tiskáren, UPS, kamer, iPhone, záchrana dat

Bezpečnost počítače aneb jak zjistit že je Váš systém opravdu bez virů

11.3.2009

hijackthislogo.jpg

Určitě jste se již někdy chtěli přesvědčit, zda je Váš počítač opravdu bez virů a mít jistotu, že do Vašeho počítače nepronikly žádné nežádoucí aplikace. Po spuštění antivirové kontroly Vaším antivirovým systémem ukázalo, že v systému nebyl nalezen žádný zákeřný virus, který by mohl zapříčinit ztrátu Vašich cenných dat (hesla k bankovním účtům, atd.). Ale je tomu opravdu tak? Nyní si ukážeme jak si detailně prohlédnout běžící aplikace v našem systému.


Na trhu je mnoho placených aplikací, které nám pomohou nahlédnout do nitra našeho systému a pomalu odhalovat co která aplikace dělá a zda má v našem systému co dělat. Ovšem tyto programy jsou cenově náročné a vyplatí se jen IT profesionálům, kteří se touto činností živí a náklady na program se jim vrátí v podobě výdělků od spokojených zákazníků, kteří využili jejich servisu . Ale co má dělat klasická domácnost, která chce mít svůj domácí počítač v bezpečí, ale nechce utrácet? Pro tento případ tu je zdarma stažitelný program HijackThis a my si teď ukážeme jak s tímto programem pracovat.


Nejprve si musíme tento program stáhnout do našeho počítače, to můžeme učinit přímo na jejich domovské stránce. Po stažení je milé zjistit, že stažený program se nemusí instalovat, ale stačí ho pouze spustit. Po spuštění programu musíme potvrdit, že souhlasíme s licenčním ujednáním a poté již naběhne Menu programu a můžeme plnohodnotně pracovat.


V tomto menu si vybereme první možnost a tou je Do a system scan and save a logfile tímto prohledáme systém a necháme výsledek vypsat do souboru. Po chvilce nám program nabídne celkem obsáhlý seznam všech aktivit v našem systému. Ale jak se v tomto seznamu máme proboha orientovat? Nebojte se není to nic těžkého.


Uložíme si náš seznam někam na lokální disk v našem počítači např. na Plochu (název je defaultně nastaven na hijackthis.log). Poté navštívíme opět domovský web tohoto programu. Zde najdeme možnost Online analýzy logu. Sem vložíme náš výpis, který jsme si před chvílí uložili na disk a dáme Provést analýzu. Následně se nám již objeví nová tabulka, která je ovšem přehlednější a napovídá nám více o jednotlivých aplikacích. Nyní již stačí jen projít si celou tabulku a sledovat, zda se neobjeví nějaká neznámá, nebo nebezpečná aplikace. Pokud objevíme nějakou aplikaci, kterou Hijackthis detekoval jako nebezpečnout a my opravdu nevíme o co se jedná (není to žádný program co známe a používáme), tak ho můžeme Opravit přímo v běžícím programu. Stačí v tabulce zakliknout příslušný řádek a dát volbu Fix checked a uzdravit počítač.


Ale pozor, nikdy nepoužívejte tento program metodou pokus omyl! Pokud zaškrtnete spatnou aplikaci, nezachráníte si tím Váš systém, ale naopak můžete mu zasadit smrtelnou ránu. Proto s ohledem na Váš počítač používejte tento program s rozmyslem a dodržujte návod na domovském webu!


Pokud si nebudete vědět rady, je zde pro Vás ABAX servisní centrum a naši servisní specialisté , kteří problém Vašeho počítače nebo notebooku ochotně a profesionálně vyřeší.Viz také článek Co můžeme udělat pro Váš počítač ?
*Autor článku : Jaroslav Bruna


Stručný popis našich servisních služeb pro opravy a servis počítačů : Servis PC , upgrade a rozšíření počítačů, instalace a ladění software do PC, opravy a výměna LCD obrazovek a monitorů pro počítače, výměna vadných dílů počítačů v rámci oprav za nové originální servisní díly , dodávky nových počítačů, servisní hotline pro PC a software, opravy a servis všech typů závad počítačů a laptopů. Prodej originálních náhradních dílů pro PC. Opravy počítačů provádíme celoplošně pro celou ČR – odvoz a dovoz do druhého dne.ABAX – servisní centrum

První pomoc pro Váš počítač
Doporučujeme – služby řemeslníků v Liberci a v Libereckém kraji :

Nové podlahy a koberce Vám v Liberci a v Libereckém kraji kvalitně dodají, dovezou a položí naši podlaháři Liberec . Nabízíme v Liberci podlahářské služby Plovoucí podlahy Liberec – pokládky plovoucích podlah ze všech materiálů , Pokládání koberců Liberec – pokládky a dovoz koberců a Renovace podlah Liberec – renovace dřevěných podlah i broušení parket. Naše prodejny Podlahy Liberec nabízejí podlahy osvědčených značek. Malířské služby nabízejí Malíři Liberec v Liberci a v Libereckém kraji. Malíři pokojů Liberec se zaměřují především na malování bytů a obytných domů. Natěračské služby v Liberci a v Libereckém kraji nabízejí Natěrači Liberec . Naši sádrokartonáři z divize Sádrokartony Liberec dotvoří interiér podle Vašich představ. Pokud je ve vašem domě potřebný instalatér, instalatérské práce z oboru voda-topení-plyn zajistí instalatéři Liberec a jejich specialisté Vodoinstalatér Liberec pro vodovody a kanalizace, Plynoinstalatér Liberec pro plynoinstalace a Topenář Liberec pro vytápění. Kvalifikovaní Instalatéři Liberec zajišťují instalatérské práce v Liberci. Příjemné sálavé teplo zajistí krby nebo kamna z našeho kamnářství v Liberci – Kamna a krby Liberec. Chcete-li vytápět ekologicky, pak volte tepelná čerpadla Liberec pro vytápění vodou anebo teplovzdušné vytápění Liberec pro vytápění teplým vzduchem, případně solární vytápění slunečními kolektory dodavatele Solární vytápění Liberec a na ně napojené podlahové vytápění dodávané divizí Podlahové vytápění Liberec pro Liberec a Liberecký kraj. Revize plynu Liberec zajišťují revize plynových kotlů a jiných zařízení v Liberci a okolí. Pro připojení plynového kotle nezapomeňte potvrzení od kominictví Liberec , které zajistí pravidelné čištění komínu a jeho revize či kontroly.


Proč nás

Copyright © 2008 ABAX SERVISNÍ CENTRUM s.r.o., CMS designed by Softima s.r.o. | NAVRCHOLU.cz