Nová kamera Kodak ZX1 : ABAX.CZ
Servis notebooků, opravy PC, tiskáren, UPS, kamer, iPhone, záchrana dat

Nová kamera Kodak ZX1

16.4.2009

kodak_logo.jpg

Nová kamera od společnosti Kodak, jejíž produkty se v této kategorii neobjevují na trhu tak často, je uzpůsobena, aby vydržela i v těch nejnáročnějších povětrnostních podmínkách. Její pevnou konstrukci a kvalitní funkce ocení především fanoušci všech extrémních sportů, kteří chtějí mít své úspěchy natočeny a nechtějí se starat o to, zda to kamera vydrží. Model ZX1 byl představen už minulý rok na veletrhu CES v Las Vegas, ale na evropský trh se dostal před pár týdny jako nástupce verze Zi6 s odolnějším tělem.Podobně jako kamera Zi6 je také ZX1 schopná nahrávat video s rozlišením 720 pixelů HD a s kvalitou buď 30, či 60 fps (snímků za sekundu). Pochopitelně fotí i samostatné fotografie JPG s rozlišením 3MPx, ale reálná výstupní kvalita se téměř rovná průměrnému mobilnímu telefonu s fotoaparátem. Lehce problematická je paměť kamery, která je řešená pouze prostřednictvím paměťových karet SDHC (interní paměť je 128MB a nedá se navýšit), jejichž kapacita velmi omezuje délku nahraného záznamu v případě kvality 60fps. Na druhou stranu výrobce zaručuje až deset hodin záznamu při 30fps.
Výstupní formát videa je klasický soubor s příponou .mov s kódováním H.264 a kvalitě VGA, či HD a HD60, což je dnes schopná přehrát naprostá většina počítačů.


Odlišná je ale kamera ZX1 svým tělem, které je zesíleno, aby odolalo jak nárazům, tak nepřízni počasí. Přizpůsoben tomu byl i senzor, který je sice klasický CMOS 1,6MP, nicméně si dokáže sám upravovat parametry nahrávání podle okolních podmínek. Vzhledem k předpokládanému využití kamery na zachycení sportovních a jiných spíše dobrodružných zážitků zblízka má tento model pouze dvojnásobný digitální zoom a pevný systém zaostřování.


Pochopitelně v největší míře byl větší odolnosti uzpůsoben design kamery. Když opomeneme zesílení konstrukce, tak se liší od verze Zi6 jen v jednom designovém prvku – nemá vysunovací USB konektor. Ten byl sice velmi populárním doplňkem, ale na druhou stranu je jeho odebrání pochopitelné, protože Kodak předpokládá, že by se stal citlivým místem, které by vyžadovalo opravy. Konektivita kamery především k počítači je tak řešena klasickým USB kabelem a k dispozici jsou i HDMI a AV výstupy.
Důležitým prvkem je použitý LCD monitor, který má také zesílený povrch a úhlopříčku 2 palce. Takřka jediným komponentem, který je předmětem kritiky, je mono mikrofon. Je sice kvalitní, ale model Zi6 nastavil laťku hodně vysoko a tento přístroj se s ním nemůže měřit. Pokud budete video na displeji přehrávat, oceníte spolehlivé reproduktory.


Na závěr je ještě důležité dodat jednu méně obvyklou funkci, kterou kamera disponuje. Je vybavena softwarem, který uživateli umožňuje snadno nahrávat videa na server Youtube ihned poté, co jí připojí k počítači. Aby byl výčet kompletní, musíme ještě dodat malé rozměry kamery – 50×107×20mm s váhou 90 gramů bez baterie. Za cenu cca 5000Kč, která byla pro český trh doporučena, dostanete s kamerou v balení i všechny potřebné kabely, dvě AA baterie i s nabíječkou a všechen potřebný software.

*Autor článku : Jan Němec , Zdroj: PC World


Stručný popis našich servisních služeb pro opravy a servis kamer : Servis kamer , instalace a profylaxe kamer , opravy a výměna optik pro kamery, výměna vadných dílů kamer v rámci oprav za nové originální náhradní díly , dodávky nových kamer, servisní hotline pro kamery a software, opravy a servis všech typů závad kamer. Opravy kamer provádíme celoplošně pro celou ČR – odvoz a dovoz do druhého dne.ABAX – servisní centrum

Kvalitní servis kamer


ABAX – servisní centrum

Kvalitní servis kamer

Náš kód: Videa z YouTube.com


Proč nás

Copyright © 2008 ABAX SERVISNÍ CENTRUM s.r.o., CMS designed by Softima s.r.o. | NAVRCHOLU.cz