Nejdražší televize na trhu-TV Sony Bravia XBR : ABAX.CZ
Servis notebooků, opravy PC, tiskáren, UPS, kamer, iPhone, záchrana dat

Nejdražší televize na trhu-TV Sony Bravia XBR

18.3.2009

sony_logo.jpg

Představili jsme již různé top produkty, které byly zařazené do žebříčků podle mnoha parametrů. Ale podle ceny? To se tu ještě neobjevilo. Sice každý zákazník ví, že cena a kvalita jsou často dvě velmi vzdálené věci, ale pro zajímavost je určitě dobré mít přehled i o tom největším luxusu. Pochopitelně se jedná o sériové vyráběnou televizi. Kdybychom se chtěli zabývat opravdu nejdražšími přístroji všech dob, museli bychom zabrousit spíše do soukromých sbírek, kde se tyto unikátní kusy, či prototypy nachází.Abyste si mohli trochu lépe tento televizor zařadit do souvislostí a porovnávat s trhem, uvedeme si cenu hned na úvod, i když to není zvykem. Nejlepší bude stanovit spodní hranici, protože i doprava je vzhledem k velikosti televize složitá a někteří prodejci vám jí připíší na účet. Určitě se nedostanete pod cenu 18000$, což je při současném kurzu zhruba 370 tis. Kč. Nejvyšší luxus, nejvyšší cena, nejvyšší standard. Tolik na úvod.


Přejdeme k parametrům televize, protože vy sami si musíte udělat obrázek, jestli je cena úměrná nabízenému výkonu. Jedná se o LCD televizi s úhlopříčkou 70 palců. Její rozlišení je 1920×1080 pixelů. Je to sice ohromný rozměr, který umožní perfektní sledování i filmů v té největší kvalitě (včetně filmů z Blu-Ray disků), ale na druhou stranu si klade velké nároky na místnost. Minimální vzdálenost, ze které byste ji měli sledovat, aby byl požitek kvalitní, musí být 4 metry. Evidentně se tedy jedná o LCD displej do velkého prostoru. Když jsme u těch nároků, které musíte skousnout při používání tohoto obra, nesmíme opomenout velkou spotřebu, 650W.


Bravia XBR nemá kvalitně provedený pouze samotný displej s perfektními barvami, ale také audio systém, protože Sony prezentuje celý tento model jako domácí kino. K dispozici jsou dva kvalitní reproduktory po stranách, každý s výkonem 11W. Připojit můžete i zvuk z počítače díky jednomu konektoru vzadu. Vzhledem k cenové třídě této LCD televize je logické, že jsou instalovány všechny dostupné audio technologie (například BBE, Dolby Digital, MTS a další). I když si budete procházet seznam všech dostupných video funkcí na dnešním trhu, nenajdete žádnou, kterou by tato televize neposkytovala. Přístroj má také velký počet konektorů jak pro video, tak pro audio a to vždy na straně a vzadu.


Celý koncept této televize je zaměřen hlavně na spolupráci s externími přístroji přes HDMI porty. Hned tři konektorů tohoto typu umožňují současné připojení více zařízení jako je satelit, audio systém, DVD či Blu-Ray přehrávač. Zaměřen není pouze na nové technologie, ale nabízí i starší konektory jako je A/V výstup, či RF vstup pro starší televizní anténu. Aby byl výčet kompletní, musíme na závěr ještě přidat kontrastní poměr, který je 1300:1, nicméně i sám výrobce uvádí, že je to pouze orientační, protože u úhlopříčky 70 palců se jedná o těžko měřitelný údaj.


televizi je dodáváno široké příslušenství včetně potřebné kabeláže, ovladače a prodloužené tříleté záruky na kvalitní servis v ČR.


Velmi kvalitní, velmi výkonná a velmi drahá. Přesně taková je televize Sony Bravia XBR. Jestli chcete být jeden z mála vlastníků tohoto skvostu v ČR, přizpůsobte jí nejen prostor, ale hlavně váš rozpočet…
*Autor článku : Jan Němec , Zdroj: PC WorldSony


Stručný popis našich servisních služeb pro opravy a servis TV přijímačů : Servis TV přijímačů , výměna vadných dílů TV přijímačů v rámci opravy televizorů za nové originální servisní náhradní díly , opravy a servis všech typů televizí a závad TV přijímačů. Opravy TV přijímačů provádíme pro oblast Ostrava a okolí – odvoz a dovoz – do druhého pracovního dne od objednávky opravyABAX – servisní centrum

První pomoc pro Vaši televiziDoporučujeme – služby řemeslníků v Praze a ve Středočeském kraji :

Nové podlahy a koberce Vám v Praze a ve Středočeském kraji kvalitně dodají, dovezou a položí naši podlaháři Praha z podlahářství Podlahy Praha . Nabízíme v Praze podlahářské služby Plovoucí podlahy Praha – pokládky plovoucích podlah ze všech materiálů , Pokládání koberců Praha – pokládky a dovoz koberců a Renovace podlah Praha – renovace dřevěných podlah i broušení parket. Naše prodejny Podlahy Praha nabízejí podlahy osvědčených značek. Malířské služby nabízejí Malíři Praha v Praze a ve Středočeském kraji. Malíři pokojů Praha se zaměřují především na malování bytů a obytných domů. Natěračské služby v Praze a ve Středočeském kraji nabízejí Natěrači Praha . Naši sádrokartonáři z divize Sádrokartony Praha dotvoří interiér podle Vašich představ. Pokud je ve vašem domě potřebný instalatér, instalatérské práce z oboru voda-topení-plyn zajistí instalatéři Praha a jejich specialisté Vodoinstalatér Praha pro vodovody a kanalizace, Plynoinstalatér Praha pro plynoinstalace a Topenář Praha pro vytápění. Kvalifikovaní Instalatéři Praha zajišťují instalatérské práce v Praze. Příjemné sálavé teplo zajistí krby nebo kamna z našeho kamnářství v Praze – Kamna a krby Praha. Chcete-li vytápět ekologicky, pak volte tepelná čerpadla Praha pro vytápění vodou anebo teplovzdušné vytápění Praha pro vytápění teplým vzduchem, případně solární vytápění slunečními kolektory dodavatele Solární vytápění Praha a na ně napojené podlahové vytápění dodávané divizí Podlahové vytápění Praha pro Prahu a Středočeský kraj. Revize plynu Praha zajišťují revize plynových kotlů a jiných zařízení v Praze a okolí. Pro připojení plynového kotle nezapomeňte potvrzení od kominictví Praha , které zajistí pravidelné čištění komínu a jeho revize či kontroly.


Proč nás

Copyright © 2008 ABAX SERVISNÍ CENTRUM s.r.o., CMS designed by Softima s.r.o. | NAVRCHOLU.cz